2019. augusztus 4.

• A hét ünnepei: hé.: Havas Boldogasszony; ke.: Urunk színeváltozása; csüt.: Szent Domonkos áldozópap; pé.: A keresztről nevezett Szt. Teréz Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje; szo.: Szt. Lőrinc vértanú diakónus; vas.: Assisi Szt. Klára emléknapja van.
  • Aug. 7-én, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  • 9-én, pénteken 18.00-tól Játékest lesz a Katkörben.
  • Aug. 22-25 között Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz Dömösön. Részletek a faliújságon!
  • Következő szombaton a Szél közi tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a ministránsoknak a mostani takarítást!
  • Aug. 15-én, csütörtökön Nagyboldogasszony főünnepe lesz, amely parancsolt ünnep, vagyis a szentmisén való részvétel kötelező. Templomunkban reggel 7.00 és este 19.00 órakor lesznek szentmisék.
  • Harangi Tibor diakónus érkezésére szeretnénk imádsággal is készülni. Minden imafelajánlásunkat és áldozatvállalásunkat egy cetlire írva, az ingyenes újságok asztalára kihelyezett üveggömbbe tehetjük, amiket összegezve fogunk átnyújtani neki.
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!

„Kié lesz akkor mindaz, amit felhalmoztál?”

(Lk 12,20)