2019. július 21.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Mária Magdolna; ke.: Szt. Brigitta szerzetesnő, Európa társvédőszentje; sze.: Árpád-házi Szt. Kinga szűz; csüt.: Szt. Jakab apostol; pé.: Szt. Joakim és Szt. Anna, a Boldogságos Szűz Mária szülei; szo.: Szt. Charbel Makhlouf maronita áldozópap emléknapja van.
  • 22-én, hétfőn a reggeli szentmise után folytatódik a Szent Charbel Makhlouf kilenced. Hozzuk magunkkal az imalapjainkat! Részletek a plakáton olvashatók.
  • 24-én, szerdán 14.00-19.00-ig Karitatív fodrászat lesz a Katkörben. Részletek a faliújságon!
  • 26-án, pénteken 18.00-tól Játékest lesz a Katkörben. Minden korosztályt várunk szeretettel!
  • Aug. 22-25 között Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz Dömösön. Részletek a faliújságon!
  • Harangi Tibor diakónus érkezésére szeretnénk imádsággal is készülni. Minden imafelajánlásunkat és áldozatvállalásunkat egy cetlire írva, az ingyenes újságok asztalára kihelyezett üveggömbbe tehetjük, amiket összegezve fogunk átnyújtani neki.
  • Következő szombaton az Ifjúsági hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Tamáskör tagjainak a mostani takarítást!
  • Egy másik személyi változás is történik a kerületünkben: augusztus 1-jével, Szőke Lajos atyát áthelyezik a Kövi Szűz Mária Templomba, helyére Zsiga Péter atya kerül. Imádkozzunk értük!
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!

„…sok mindenért aggódsz és nyugtalankodsz,
pedig csak egyetlen dolog fontos.”

(Lk 10,41bk)