2019. július 14.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Bonaventura püspök és egyháztanító; ke.: Kármelhegyi Boldogasszony; sze.: Szt. Zoerárd-András és Benedek remeték, valamint Boldog Gojdics Pál Péter püspök és vértanú; csüt.: Szt. Hedvig királynő; szo.: Szt. Apollinárisz vértanú püspök; vas.: Brindisi Szt. Lőrinc áldozópap, egyháztanító emléknapja van.
  • Aug. 22-25 között Hivatástisztázó lelkigyakorlat lesz Dömösön. Részletek a faliújságon!
  • Harangi Tibor diakónus érkezésére szeretnénk imádsággal is készülni. Minden imafelajánlásunkat és áldozatvállalásunkat egy cetlire írva, az ingyenes újságok asztalára kihelyezett üveggömbbe tehetjük, amiket összegezve fogunk átnyújtani neki.
  • Következő szombaton a Tamáskör tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a felnőtt hittanosoknak a mostani takarítást! Valamint a kertrendezőknek is a munkát!
  • Egy másik személyi változás is történik a kerületünkben: Szőke Lajos atyát áthelyezik a Kövi Szűz Mária Templomba, helyére Zsiga Péter atya kerül. Imádkozzunk értük!
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!

„Ő a feje a testnek, az Egyháznak.
Ő a kezdet, az elsőszülött a halottak közül,
hogy minden tekintetben ő legyen az első.”

(Kol 1,18)