Szentháromság vasárnapja

2019. június 16.

• A hét ünnepei: pé.: Gonzága Szt. Alajos szerzetes; szo.: Morus Szt. Tamás vértanú püspök; vas.: Krisztus Szent Testének és Vérének főünnepe (Úrnapja).
  • 15-én, szombaton az esztergomi bazilikában diakónus- és papszentelés volt. Idén egyedül Fehér Zoltánt szentelték pappá az egyházmegyénkben. Három kispapot, pedig diakónussá. Imádkozzunk értük, hogy hűségesen tudják szolgálni Istent!
  • Egyházközségünk gimis közössége, a Szél közi nyitott évvégi lezáró alkalmat szervez 20-án. Az estén Törőcsik Júlia SSS fog előadást tartani a maximalizmus, megfelelési kényszer kezelése témában. Minden érdeklődőt szeretettel várunk 19.00-ra a Közösségi Házba!
  • A következő vasárnap (23-án) Úrnapja, melyen a 10.00 órai szentmisét követően körmenet is lesz, a hagyományoknak megfelelően, erre szeretettel hívjuk vissza az idei elsőáldozókat, hogy az Oltáriszentségben köztünk levő Jézus elé szirmot szórjanak. Találkozás és eligazítás 9.40-től lesz a sekrestyében.
  • 24-26 között lesz a bérmálandók számára lelkigyakorlat. Értük is imádkozzunk!
  • Következő szombaton a Képviselő Testület tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az ifjúsági énekkarnak a mostani takarítást!
  • Megjelent a Ligeti ívek legújabb és a szünet előtti utolsó száma.

„Még sok mindent kell nektek mondanom,
de most nem tudjátok elviselni.
Amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke,
elvezet titeket a teljes igazságra.
Ő ugyanis nem magától szól, hanem arról fog szólni,
amiket majd hall, és eljövendő dolgokat közöl majd veletek.”

(Jn 16,12k)