Pünkösdvasárnap

2019. június 9.

• A hét ünnepei: hé.: A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja; ke.: Szt. Barnabás apostol; csüt.: Páduai Szt. Antal áldozópap, egyháztanító; pé.: A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök főpap; szo.: Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő; vas.: Szentháromság vasárnapjának főünnepe.
  • 12-én, szerdán 14.00-19.00-ig karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  • 13-án, csütörtökön 19.00-tól Ifjú Párok Találkozója lesz a Katkörben.
  • 14-én, pénteken 18.00-tól Játékest lesz a közösségi házban.
  • 15-én, szombaton 10.30-tól az esztergomi bazilikában diakónus- és papszentelés lesz. Idén egyedül Fehér Zoltánt szentelik pappá az egyházmegyénkben. Három kispapot, pedig diakónussá. Imádkozzunk értük, hogy hűségesen tudják szolgálni Istent!  Rákoshegyről közös, ingyenes buszos utat szerveznek 8.00-i indulással. Regisztrálni kell!
  • Szintén 15-én, 16.00-tól a Bölcső Klub családjaival közös grillezés lesz a Katkör kertjében. Érdeklődő kisgyermekes családokat várunk szeretettel! Jelentkezést várnak a strommerszonja@gmail.com, vagy 30/847 5192 telefonszámon keresztül!
  • 16-án, vasárnap 9.00-kor tartjuk a tanév végi hálaadást, vagyis Te Deumot. Mindenkit várunk szeretettel!
  • Egyházközségünk gimis közössége, a Szél közi nyitott évvégi lezáró alkalmat szervez 20-án. Az estén Törőcsik Júlia SSS fog előadást tartani a maximalizmus, megfelelési kényszer kezelése témában. Minden érdeklődőt szeretettel várunk 19.00-ra a Közösségi Házba!
  • 24-26 között lesz a bérmálandók számára lelkigyakorlat. Értük is imádkozzunk!
  • Közeledik Úrnapja, a szentmise a szokott módon, 10.00-kor kezdődik majd. Erre várjuk az elsőáldozókat, hogy a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladjanak, valamint szirom felajánlásokat is, amelyekkel előtte az utat hintik majd be.
  • Következő szombaton a Néri Szt. Fülöp Ifjúsági Énekkar tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az Ifjú Házasok Csoportjának a mostani takarítást!
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!

„Ahogy engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.”

(Jn 20,21)