Húsvét 6. vasárnapja

2019. május 26.

• Ma a Tömegtájékoztatás világnapja van. Egyben az európai parlamenti választásokat is ma tartják. Ne felejtsük el keresztény felelősségünket a társadalmainkért! Megfontoltan tegyünk eleget kötelességünknek!
  • A hét ünnepei: csüt.: Szt. István király ereklyéinek átvitele; szo.: Szt. Jusztinusz vértanú; vas.: Urunk mennybemenetele.
  • 27-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör összejövetele lesz a közösségi házban.
  • 29-én, 14.00-19.00-ig karitatív fodrászat lesz a Katkörben.
  • 29-én, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • A Ligeti Kultkör programsorozat következő alkalmán, Csáky-Pallavicini Zsófia klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta lesz a vendégünk. Előadásának címe: „Amíg ki nem bérmálkoznak…?” - Megtartó hitre nevelés a családban. Az alkalom június 1-jén, 17.00-kor kezdődik a Katkörben.  Részletek a plakáton olvashatók!
  • 8-án, szombaton 9.00-tól 7. alkalommal szervezzük meg a Szent Sebestyén Íjászversenyt, mely a plébániák közötti barátságos megmérettetés. Az elmúlt években Rákosmentén, idén az Újpest-Kertvárosi Szt. István Plébánia kertjében (1046 Bp., Rákóczi tér 4-8.) lesz megrendezve. Két korosztályban (felnőtt és gyermek), valamint két kategóriában (kezdő és haladó) lehet majd a helyszínen indulni. Részletek a plakáton olvashatók!
  • Az MKPK gyűjtést szervez a Srí Lankán elkövetett merényletek kapcsán.
  • Az elsőáldozási képek elkészültek, a templom hittantermében megtekinthetők és rendelhetők a héten még.
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!
  • Következő szombaton a Szél közi tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a ministránsoknak a mostani takarítást!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. A tábor költsége 15.000 ft/fő. Jelentkezési lapok a sekrestyében; május 31-ig!

„Ne nyugtalankodjék a szívetek, ne is rettegjen!”

(Jn 14,27)