Húsvét 5. vasárnapja

2019. május 19.

• A hét ünnepei: hé.: Sienai Szt. Bernardin; sze.: Szt. Rita szerzetesnő; csüt.: Boldog Apor Vilmos vértanú püspök; pé.: Szűz Mária, keresztények segítsége; vas.: Néri Szt. Fülöp áldozópap ünnepe van és a Tömegtájékoztatás világnapja.
  • Keddenként, 7.30-tól lesz szentmise májusban.
  • 20-án, hétfőn 15.30-tól Idősek klubja lesz a Katkörben.
  • 22-én, szerdán az esti mise után tartjuk Szt. Charbel Makhlouf imakilencedet. Róla neveznek majd el teret Gazdagréten, 27-én, 11.00-tól. Erre is várunk szeretettel mindenkit!
  • 23-26 között Magzatvesztők számára tartanak lelkigyakorlatot Leányfalun.
  • 8-án, szombaton 9.00-tól Szent Sebestyén Plébániák közti Íjászverseny lesz az Újpest-Kertvárosi Szt. István Plébánia kertjében (1046 Bp., Rákóczi tér 4-8.)
  • Az MKPK gyűjtést szervez a Srí Lankán elkövetett merényletek kapcsán.
  • Kérjük, hogy – akik tavaly nem tették meg – az idén beadandó adóbevallásoknál különösen figyeljenek az adó 1+1 % felajánlásra, ugyanis az egyházaknál a mostani felajánlásokat veszik figyelembe a következő években is az adózó újabb rendelkezéséig. Aki elektronikusan adja be bevallását, különösen figyeljen arra, hogy maga az adóbevallás tervezetének elfogadása még nem jelenti az 1+1 % nyilatkozat megtételét.
  • A templom díszítésére szeretettel fogadunk kerti virágokat. Köszönöm!
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!
  • Köszönöm a kertrendezés résztvevőinek a szolgálatát!
  • Következő szombaton a ministránsok takarítják a templomot. Köszönöm az ifjúsági hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. A tábor költsége 15.000 ft/fő. Jelentkezési lapok a sekrestyében; május 31-ig!

„Azzal a szeretettel szeressétek ti is egymást,

amellyel szerettelek benneteket!.”

(Jn 13,34)