Húsvét 4. vasárnapja

Jó Pásztor vasárnapja

2019. május 12.

• A hét ünnepei: hé.: A Fatimai Boldogságos Szűz Mária; csüt.: Nepomuki Szt. János vértanú áldozópap; pé.: Boldog Scheffler János vértanú püspök; szo.: Szt. I. János Pál vértanú pápa ünnepe van.
  • Májusban mindennap litániát imádkozunk. Az esti szentmisék előtt fél órával, valamint a reggeli miséket követően, kedden, pedig 8.00-tól. Keddenként, 7.30-tól lesz szentmise májusban.
  • 13-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör összejövetele lesz a közösségi házban.
  • 15-én kivételesen 14.00-19.00-ig lesz a karitatív fodrászat a Katkörben.
  • Szintén 15-én, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 16-án, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • 18-án, 8.00-tól Katkör és plébánia kertrendezés lesz. Mindenkire számítunk!
  • Szintén ezen a szombaton Nagymarosi Ifjúsági Találkozó lesz. Erre közös utat szervezünk. Részletek és jelentkezés a szórólapokon és a plakáton!
  • 18-án, szombaton az esti szentmise a Néri Szt. Fülöp Ifjúsági Kórus, toborzó grillezése lesz a közösségi házban. Mindenkit várunk, aki érdeklődik a kórusban való szolgálat iránt!
  • A rákoscsabai templom búcsújának menetrendje a faliújságon olvasható. Imádkozzunk a szomszédjainkért!
  • Még mindig várnak jelentkezőket a Pál Apostol Óvodába. Részletek a plakáton!
  • Az MKPK gyűjtést szervez a Srí Lankán elkövetett merényletek kapcsán.
  • Kérjük, hogy – akik tavaly nem tették meg – az idén beadandó adóbevallásoknál különösen figyeljenek az adó 1+1 % felajánlásra, ugyanis az egyházaknál a mostani felajánlásokat veszik figyelembe a következő években is az adózó újabb rendelkezéséig. Aki elektronikusan adja be bevallását, különösen figyeljen arra, hogy maga az adóbevallás tervezetének elfogadása még nem jelenti az 1+1 % nyilatkozat megtételét.
  • Előre egyeztetett időpontokban a Katkörben kedvezményes egyéni pszichológusi konzultáció igénybevételére van lehetőség előzetes bejelentkezés alapján.
  • A templom díszítésére szeretettel fogadunk kerti virágokat. Köszönöm!
  • Következő szombaton az Ifjúsági Hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Tamáskör tagjainak a mostani takarítást!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. A tábor költsége 15.000 ft/fő. Jelentkezési lapok a sekrestyében; május 31-ig!

„Az én juhaim hallgatnak a hangomra. Én ismerem őket, és ők követnek engem.”

(Jn 10,27)