Húsvét 2. vasárnapja;

Az isteni irgalmasság vasárnapja

2019. április 28.

• A hét ünnepei: hé.: Sienai Szt. Katalin, szűz és egyáztanító, Európa társvédőszentje; ke.: Szt. Adalbert püspök és vértanú, a Főegyházmegye védőszentje, valamint Szt. V. Piusz pápa;  sze.: Szt. József, a munkás; csüt.: Szt. Atanáz püspök és egyháztanító; pé.: Szt. Fülöp és Jakab apostolok; szo.: Szt. Flórián vértanú, valamint Boldog Ceferino (El Pelé) vértanú ünnepe van.
  • Ma a jó termésért való könyörgés napja van.
  • Májusban mindennap litániát imádkozunk. Az esti szentmisék előtt fél órával, valamint a reggeli miséket követően, kedden, pedig 8.00-tól.
  • Máj. 1-jén kirándulást szervezünk a Pilisbe a Csévi-, Legény- és Leány-barlangokhoz. A túra hossza kb 9 km. Autóval megyünk Piliscsévig. Indulás 9.00-kor a templom mögül, érkezés 17.00 körül.
  • Szintén 1-jén, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánián.
  • 2-án, csütörtökön 10.00-tól Bölcsőklub a Katkörben.
  • 4-én, 10.30-tól Tiszteletreméltó Mindszenty József emlékére szentmisét mutat be Erdő Péter bíboros, Esztergomban. Mindenkit várnak szeretettel! Részletek a plakáton!
  • Szintén 4-én, szombaton 17.00-kor, a Ligeti KultKör előadás-sorozat következő alkalmán, Rákos Katalin művészettörténész lesz a vendégünk a közösségi házban. Előadásának címe Női példaképek az antik és a keresztény művészetben.
  • 11-én, Élő Rózsafüzér Zarándoklat lesz, a szokott módon. Részletek a plakáton!
  • Szerda délutánonként a Katkörben kedvezményes egyéni pszichológusi konzultáció igénybevételére van lehetőség előzetes bejelentkezés alapján. Részletek a plakáton!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. A tábor költsége 15.000 ft/fő. Jelentkezési lapok a sekrestyében; május 31-ig!
  • A Katkör takarításához keresünk segítőket! A megnövekedett használat miatt szükségünk lenne olyan személyekre, akik egy-egy takarítást el tudnak vállalni, alkalmi fizetésért cserébe. Részleteket személyesen tudunk megbeszélni! Érd.: ligeti.katkor@gmail.com
  • Következő szombaton a felnőtt hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a nagytakarítás résztvevőinek a mostani takarítást!
  • A mai napon 25 gyermek járult először szentáldozáshoz. Imádkozzunk értük!

„Jézus a Krisztus, az Isten Fia;
és e hitben életetek legyen az ő nevében.”

(Jn 9,31)