Húsvétvasárnap

Urunk feltámadása

2019. április 21.

• A hét ünnepei: sze.: Szt. György vértanú; csüt.: Szt. Márk evangélista ünnepe lesz. A következő vasárnap, az Isteni irgalmasság vasárnapja, mely egyben könyörgő nap is a jó termésért.
  • Húsvéthétfőn 7.30-kor és 19.00-kor is lesz szentmise és mind a két mise után imádkozzuk a Szent Charbell Makhlouf imakilencedet.
  • 27-én, szombaton 16.00-tól az elsőáldozók gyónása és szertartás próbája lesz a templomban.
  • Szintén 27-én, 18.00-tól a Rákosmenti Nagyboldogasszony Közösség Latin bált szervez a fiatalok részére. További részletek a facebook eseménynél!
  • 28-án, Irgalmasság vasárnapján, 9.00-kor elsőáldozás lesz a templomunkban.
  • Májusban mindennap litániát imádkozunk. Az esti szentmisék előtt fél órával, valamint a reggeli miséket követően, kedden, pedig 8.00-tól.
  • Szerda délutánonként a Katkörben kedvezményes egyéni pszichológusi konzultáció igénybevételére van lehetőség előzetes bejelentkezés alapján. Részletek megtalálhatóak a plakáton.
  • Május 4-én, szombaton 17.00-kor, a Ligeti KultKör előadás-sorozat következő alkalmán, Rákos Katalin művészettörténész lesz a vendégünk a közösségi házban. Előadásának címe Női példaképek az antik és a keresztény művészetben.
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. A tábor költsége 15.000 ft/fő. Jelentkezési lapok a sekrestyében; május 31-ig!
  • Fényes héten nem tartunk irodai szolgálatot!
  • A Katkör takarításához keresünk segítőket! A megnövekedett használat miatt szükségünk lenne olyan személyekre, akik egy-egy takarítást el tudnak vállalni, alkalmi fizetésért cserébe. Részleteket személyesen tudunk megbeszélni! Érd.: ligeti.katkor@gmail.com
  • Következő szombaton a felnőtt kórus tagjai takarítják a templomot.
  • Köszönöm azok mindazok szolgálatát, akik tettek a nagyhét szépségéért, méltóságáért!

Áldott húsvétot!

„Ha tehát feltámadtatok Krisztussal,
azokat keressétek, amik odafent vannak,
ahol Krisztus van,aki az Isten jobbján ül!”

(Kol 3,1)