Nagyböjt 5. vasárnapja

2019. április 7.

• A következő vasárnap Urunk szenvedésének napja, azaz Virágvasárnap. Ezen a napon délelőtt csak 10.00-kor lesz szentmise! Ezen belül tartjuk a szokásos körmenetet.
  • Ezen a vasárnapon, a Szentföldön élő keresztények javára gyűjtünk.
  • 8-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatívkör lesz a közösségi házban.
  • 11-én, csütörtökön 19.00-tól a fiatal párok találkozója lesz a Katkörben.
  • A triduum, 12-13-14-én lesz, az esti szentmise keretében. Az elmélkedéseket Fejes Csaba atya, az esztergomi szeminárium prefektusa tartja.
  • 12-én fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, szentmise után, kb. 19.45-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a szentmise előtt keresztút.
  • 13-án, szombaton kirándulás lesz a Leányfalu feletti Vörös-kőre. A túra hossza 6 km. Utazás autóval, indulás reggel 9-kor a templom mögül, érkezés 16.30 körül.
  • 14-én, virágvasárnap este a szentmisét követően, a Katkörben a Passió c. filmet vetítjük. Mindenkit szeretettel várunk!
  • Következő szombaton a templom nagytakarítása lesz mindenkit várunk! Köszönöm a Ligeti Gyöngyöknek a mostani takarítást!
  • A Szent Három Napon és fényes héten nem tartunk irodai szolgálatot!
  • A Katkör takarításához keresünk segítőket! A megnövekedett használat miatt szükségünk lenne olyan személyekre, akik egy-egy takarítást el tudnak vállalni, alkalmi fizetésért cserébe. Részleteket személyesen tudunk megbeszélni! Érd.: ligeti.katkor@gmail.com
  • Húsvét után, április 27-én, 18.00-tól a Rákosmenti Nagyboldogasszony Közösség Latin bált szervez a fiatalok részére. További részletek a facebook eseménynél!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. Jelentkezési lapok a sekrestyében átvehetők!

„Én sem ítéllek el – mondta Jézus. –
Menj, és mostantól fogva többé ne vétkezzél!”

(Jn 8,11)