Nagyböjt 4. vasárnapja

„Laetare vasárnap”

2019. március 31.

• Nagyböjt hétfőin, 19.00-tól a rákoshegyi plébániával együttműködve, elindítottunk egy új előadássorozatot, A Szentségek Iskolája címmel. A hat részes sorozatból az első három a mi templomunkban, a többi Hegyen lesz megtartva. Részletek a plakáton olvashatók!
  • A karitász ezen a héten rendezi meg a szokásos tartós élelmiszergyűjtését. Aki szívesen adna felajánlást, a Borromeo Szt. Károly oltárnál kihelyezett asztaloknál helyezheti el az élelmiszert, amelyet a rászoruló családok között fogunk szétosztani! Előre is köszönjük!
  • Ápr. 1-jén, hétfőn 19.30-tól Tamáskör lesz a közösségi házban.
  • 3-án, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • A karitatív fodrászat következő alkalma, április 3-án lesz 9.00-13.00-ig.
  • 4-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • Ápr. 7-én, vasárnap, a 11.00 órai szentmise keretében lesz a „Hitvallás átadása” a katekumenek számára. Imádkozzunk azokért a felnőttekért, akik idén keresztelkednek meg!
  • A triduum, április 12-13-14-én lesz, az esti szentmise keretében. Az elmélkedéseket Fejes Csaba atya, az esztergomi szeminárium prefektusa tartja.
  • Április 12-én fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a szentmise előtt keresztút a templomban!
  • 14-én, virágvasárnap este a szentmisét követően, a Katkörben a Passió c. filmet vetítjük. Mindenkit szeretettel várunk!
  • Következő szombaton a templom nagytakarítása lesz. Köszönöm a Néri Szt. Fülöp Ifjúsági Kórus tagjainak a mostani takarítást!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. Részletek és jelentkezési lehetőség hamarosan!
  • Következő vasárnapon a Szentföldön élő keresztények javára gyűjtünk.
  • Húsvét után, április 27-én, 18.00-tól a Rákosmenti Nagyboldogasszony Közösség Latin bált szervez a fiatalok részére. További részletek a facebook eseménynél!

„Fiam, te mindig velem vagy, és mindenem a tiéd.”