Nagyböjt 3. vasárnapja

2019. március 24.

• Hétfőn Urunk születésének hírüladása (Gyümölcsoltó Boldogasszony) főünnepe van.
  • Most vasárnap az esti szentmisén a sashalmi gitárosok szolgálnak, majd azt követően képmeditáció lesz a templomban.
  • Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.
  • Nagyböjt hétfőin, 19.00-tól a rákoshegyi plébániával együttműködve, elindítottunk egy új előadássorozatot, A Szentségek Iskolája címmel. A hat részes sorozatból az első három a mi templomunkban, a többi Hegyen lesz megtartva. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 25-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatívkör lesz a közösségi házban.
  • 30-án, szombaton 9.00-tól a leendő elsőáldozók lelkinapja lesz. A Katkörnél találkozunk!
  • A triduum, április 12-13-14-én lesz, az esti szentmise keretében. Az elmélkedéseket Fejes Csaba atya, az esztergomi szeminárium prefektusa tartja.
  • Április 12-én fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, szentmise után, kb.19.45-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a szentmise előtt keresztút a templomban!
  • 14-én, virágvasárnap este a szentmisét követően, a Katkörben a Passió c. filmet vetítjük. Mindenkit szeretettel várunk!
  • A karitász ezen a héten rendezi meg a szokásos tartós élelmiszergyűjtését. Aki szívesen adna felajánlást, a Borromeo Szt. Károly oltárnál kihelyezett asztaloknál teheti le az élelmiszert, amelyet a rászoruló családok között fogunk szétosztani! Előre is köszönjük!
  • Következő szombaton az Ifjúsági Énekkar tagjai takarítják a templomot. Köszönöm az Ifjú Párok Csoportjának a mostani takarítást!
  • Egy felajánlás kapcsán fodrászat indul a Katkörben. A szolgáltatásért adományokat szeretettel fogadunk, de fizetni nem kötelező. Az adományok a karitász céljait szolgálják. Ünnepnapokat leszámítva, minden hónap páros hetein tudjuk majd a hajunkat levágatni, 9.00-13.00-ig. A következő alkalom április 3-án lesz. Mindenkit várunk kéthetente!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. Részletek és jelentkezési lehetőség hamarosan!

„Uram, hagyd meg még ebben az évben!
Körülásom és megtrágyázom, hátha jövőre terem;
ha pedig nem, akkor vágasd ki!”

(Lk 13,8bk)