Nagyböjt 2. vasárnapja

2019. március 17.

• A hét ünnepei: hé.: Jeruzsálemi Szt. Cirill püspök és egyháztanító; ke.: Szt. József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese főünnepe van.
  • Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.
  • Nagyböjt hétfőin, 19.00-tól a rákoshegyi plébániával együttműködve, elindítottunk egy új előadássorozatot, A Szentségek Iskolája címmel. A hat részes sorozatból az első három a mi templomunkban, a többi Hegyen lesz megtartva. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 18-án, hétfőn 15.30-tól Idősek klubjának találkozója lesz a Katkörben.
  • 20-án, szerdán 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 21-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • A Szent Charbel Makhlouf tiszteletére kezdett imakilenced, 22-én, pénteken az esti szentmisét követően a templomunkban folytatódik. Betegeink gyógyulásáért felajánlott imádságaink már elkezdték megteremni a gyümölcsüket. Hála érte Istennek!
  • 22-én, pénteken 21.00-tól egész éjszakás virrasztás lesz a templomunkban, mely reggel 6.00-kor szentmisével zárul. Programja és egyéb részletek a faliújságon olvashatók! Az egész kerületből várjuk szeretettel a testvéreket!
  • 23-án, szombaton 17.00-tól Lisányi Endre képzőművész-esztéta tart előadást: Elmélkedés a vallásos és szakrális művészetről címmel, a Ligeti Kultkör keretében a közösségi házban.
  • 24-én, vasárnap az esti szentmisén a sashalmi gitárosok szolgálnak, majd azt követően képmeditáció lesz a templomban.
  • Következő szombaton a Ifjú Házasok Csoportja takarítja a templomot. Köszönöm a Szél közi tagjainak a mostani takarítást!
  • A triduum, április 12-13-14-én lesz, az esti szentmise keretében. Az elmélkedéseket Fejes Csaba atya, az esztergomi szeminárium prefektusa tartja.
  • Április 12-én fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a szentmise előtt keresztút a templomban!
  • Egy felajánlás kapcsán fodrászat indul a Katkörben. A szolgáltatásért adományokat szeretettel fogadunk, de fizetni nem kötelező. Az adományok a karitász céljait szolgálják. Ünnepnapokat leszámítva, minden hónap páros hetein tudjuk majd a hajunkat levágatni, 9.00-13.00-ig. Az első alkalom március 20-án lesz. Mindenkit várunk kéthetente!
  • A hittanos tábor július 1-5-ig lesz Tápon. Részletek és jelentkezési lehetőség hamarosan!

„Amikor felébredtek, látták dicsőségét...”

(Lk 9,32)