Nagyböjt 1. vasárnapja

2019. március 10.

• Kezdetét vette a nagyböjt. Ezen a vasárnapon hamvazás lesz a szentmiséket követően. A pénteki napokon hústilalom van, 14 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, valamint alamizsnával.
  • Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.
  • Márc. 24-én, vasárnap az esti szentmisét követően képmeditáció lesz a templomban.
  • A triduum, április 12-13-14-én lesz, az esti szentmise keretében.
  • Április 12-én fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban.
  • 11-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ lesz a közösségi házban.
  • Nagyböjt hétfőin, 19.00-tól a rákoshegyi plébániával együttműködve, elindítunk egy új előadássorozatot, A Szentségek Iskolája címmel. Hasonlóan az Eucharisztia Iskolájához, az első három előadás a mi templomunkban, a többi Hegyen lesz megtartva. Részletek a plakáton olvashatók! Mindenkit szeretettel várunk!
  • 22-én, pénteken 21.00-tól 23-án, 6.00 órai szentmiséig virrasztás lesz a templomunkban. Az egész kerületből várjuk szeretettel a testvéreket. Egész este különböző imamódokkal imádkozunk. Részletek a faliújságon olvashatók!
  • 23-án, szombaton 17.00-tól Lisányi Endre képzőművész-esztéta tart előadást: Elmélkedés a vallásos és szakrális művészetről címmel, a Ligeti Kultkör keretében a közösségi házban.
  • Azok számára, akik jövőre szeretnék elsőáldozásra bocsátani a gyermekeiket, hirdetjük, hogy az Eucharisztikus Kongresszus nyitó szentmiséjén rendezett országos elsőáldozáshoz fogunk csatlakozni, 2020. szeptemberében. Ez egy nagy lehetőség gyermekeink számára! Részleteket a szórólapokon találunk majd, amiket a sekrestyében lehet kapni!
  • Nagy örömmel jelezzük, hogy március 15-én, a 10.00-i kezdettel megrendezett ünnepség keretein belül, karitászunk egyik munkatársát, Sallai Istvánnét kitüntetik a „Szociális munkában végzett kimagasló tevékenysége” végett. Az ünnepség az 513. utcai Honvédsíroknál koszorúzással kezdődik, majd a díjakat a Vigyázóban adják át. Köszönjük az ő munkáját, és vegyünk részt minél többen az ünnepségen!
  • Most már szinte minden készen áll arra, hogy kerületünkben katolikus óvoda nyíljon. A következő tanévtől ide is várják a gyermekeket! Részletekért érdeklődni a Pál Apostol Iskolában lehet.
  • Következő szombaton a Szél közi tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a ministránsoknak a mostani takarítást!

„Meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj.”

(Lk 4,8)