2019. március 3.

• A hét ünnepei: hé.: Boldog Meszlényi Zoltán püspök vértanú; sze.: hamvazószerda; csüt.: Szt. Perpétua és Felicitász vértanúk; pé.: Istenes Szt. János; szo.: Római Szt. Franciska ünnepe van.
  • 4-én, hétfőn az Idősebbek Köre kirándulást szervez a Naplás tóhoz. Találkozás 9.30-kor a templom előtt. Részletek az ingyenes újságos asztalon található
  • Szintén hétfőn 19.30-tól Tamás kör lesz a közösségi házban.
  • 6-án az esti szentmise után a Mónika Kör ima összejövetele lesz a hittan teremben.
  • 7-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • Szintén 7-én, 18.00-tól a Világló éjszaka c. film vetítése lesz a Katkörben, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége XVII. kerületi szervezetének szervezésében. Vendég Mohi Sándor, a film rendezője és operatőre. A belépés díjtalan.
  • 8-án, az esti szentmise után Játékest lesz a Katkörben.
  • 9-én a leendő elsőáldozók első gyónása lesz, 16.00-tól a templomban. Imádkozzunk értük, hogy jól tudjanak felkészülni a szentségek vételére!
  • 6-án, szerdán kezdetét veszi a nagyböjt. Hamvazószerdán hamvazás lesz a szentmisét követően. Ez a nap és nagypéntek szigorúböjt, ami azt jelenti, hogy a 18 és 60 év közötti testvérek napi háromszori étkezéssel és egyszeri jóllakással emlékezünk Krisztus megváltására, valamint ezeken a napokon és péntekeken hústilalom van, 18 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, alamizsnával.

Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.

Márc. 24-én, vasárnap az esti szentmisét követően
                 képmeditáció lesz a templomban.

A triduum, április 5-6-7-én lesz, az esti szentmise keretében.

Április 12-én fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál,
                 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise
                 előtt keresztút a templomban!

• Nagyböjt hétfőin, 19.00-tól a rákoshegyi plébániával együttműködve, elindítunk egy új előadássorozatot, A Szentségek Iskolája címmel. Hasonlóan az Eucharisztia Iskolájához, az első három előadás a mi templomunkban, a többi Hegyen lesz megtartva. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 22-én, pénteken 21.00-tól 23-án, 6.00 órai szentmiséig virrasztás lesz a templomunkban. Az egész kerületből várjuk szeretettel a testvéreket! Egész este különböző imamódokkal fordulunk az Úrhoz. Részletek hamarosan!
  • Azok számára, akik jövőre szeretnék elsőáldozásra bocsátani a gyermekeiket, hirdetjük, hogy az Eucharisztikus Kongresszus nyitó szentmiséjén rendezett országos elsőáldozáshoz fogunk csatlakozni, 2019. szeptemberében. Ez egy nagy lehetőség gyermekeink számára! Részleteket a szórólapokon találunk majd, amiket a sekrestyében lehet kapni!
  • A Szél Közi újra nyitja kapuit. Várnak minden középiskolást, aki szeretné egy jó társasággal tölteni csütörtök délutánjait, miközben elmélyülhet hitében. Alkalmak: csütörtökönként, 17.00-tól a Katkörben.
  • Fájdalommal tudatjuk, hogy hosszú betegség után, Gőgös Panni február 10-én elhunyt. Temetése március 8-án, pénteken 14.00-tól lesz a madárdombi Szt. Pál Templomban. Imádkozzunk érte! Szentmisét a mi templomunkban, 10-én, vasárnap 11.00-kor mondunk.
  • Szomorú szívvel tudatjuk, hogy a cserkész otthon segítője és a kálvária megalkotója, Bernardin (Dinu) tragikus körülmények között elhunyt. Három gyermek maradt utána árván Csángóföldön, akik számára gyűjtést szervezünk. Hátul az ingyenes újságok asztalán elhelyezett perselybe is lehet erre a szándékra adakozni. Előre is köszönjük! Részletek (alapítványi számlaszám) a faliújságon olvashatók!
  • Most már szinte minden készen áll arra, hogy kerületünkben katolikus óvoda nyíljon. A következő tanévtől ide is várják a gyermekeket! Részletekért érdeklődni a Pál Apostol Iskolában lehet.
  • Következő szombaton a ministránsok takarítják a templomot. Köszönöm az ifjúsági hittan tagjainak a mostani takarítást!
  • A környékbeli plébániákról zarándoklatot szerveznek a Csíksomlyói Búcsúra, június 6-10-ig. Lelkivezető Balik Béla atya lesz. Jelentkezzünk minél többen! Részletek a plakáton!

„A tanítvány nem áll a mester fölött.”

(Lk 6,40)