2019. február 24.

• A következő vasárnap egyben könyörgő nap is lesz a világ éhezőiért.
  • Ezen a hétvégén a katolikus iskolák javára gyűjtünk!
  • 25-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • Szintén hétfőn 18.00-tól a Katkörben megemlékezést tartunk a kommunizmus áldozatairól, filmvetítéssel. A Kifutás c. dokumentumfilmet nézzük meg, Galgóczy Árpád GULAG-túlélő József Attila-díjas költő, műfordító, Rákosmente díszpolgára életéről. Különlegesség, hogy vele nézzük meg az alkotást. Mindenkit hívunk szeretettel!
  • Márc. 1-én 18.00-tól Nyeste, vagyis Nyílt este lesz a Központi Szemináriumban.
  • Szintén pénteken, 15.00-tól Ökumenikus Világimanapot tartanak a reformátusoknál. Mindenkit hívunk szeretettel a közös imádságra! Részletek a plakáton olvashatók!
  • Snell György püspök úr, aki lelkipásztori szolgálatának jelentős részét a Rákoskeresztúri Szent Kereszt Plébánián töltötte, ebben az évben ünnepli 70. születésnapját. Nagy örömünkre szolgál, hogy püspök úr évfordulóját a Szent Kereszt plébánia is megünnepelheti. Püspök úr március 2-án szombat este 18.30-kor szentmisét mutat be a madárdombi Szent Pál Templomban. Szeretettel hívjuk,várjuk a  kedves testvéreket az ünnepi szentmisére!
  • 7-én, csütörtökön 18.00-tól a Világló éjszaka c. film vetítése lesz a Katkörben, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége XVII. kerületi szervezetének szervezésében. Vendég Mohi Sándor, a film rendezője és operatőre. A belépés díjtalan.
  • Azok számára, akik jövőre szeretnék elsőáldozásra bocsátani a gyermekeiket, hirdetjük, hogy az Eucharisztikus Kongresszus nyitó szentmiséjén rendezett országos elsőáldozáshoz fogunk csatlakozni, 2019. szeptemberében. Ez egy nagy lehetőség gyermekeink számára! Részleteket a szórólapokon találunk majd, amiket a sekrestyében lehet kapni!
  • Tekintve, hogy sokan szenvednek a rák betegségétől a környezetünkben, imakilencedet kezdtünk Szent Charbel Makhlouf tiszteletére, minden hónap 22-én, a szentmisét követően a templomunkban. Mindenkit szeretettel hívunk!
  • A Szél Közi újra nyitja kapuit. Várnak minden középiskolást, aki szeretné egy jó társasággal tölteni csütörtök délutánjait, miközben elmélyülhet hitében. Alkalmak: csütörtökönként, 17.00-tól a Katkörben.
  • Következő szombaton az ifjúsági hittan tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Tamáskör tagjainak a mostani takarítást!
  • A környékbeli plébániákról zarándoklatot szerveznek a Csíksomlyói Búcsúra, június 6-10-ig. Lelkivezető Balik Béla atya lesz. Jelentkezzünk minél többen! Részletek a plakáton!

„Amilyen mértékkel ti mértek, olyan mértékkel mérnek majd nektek.”

(Lk 6,38)