2019. január 20.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Ágnes szűz és vértanú; ke.: Szt. Vince vértanú diakónus, Boldog Batthyány Strattmann László családapa; csüt.: Szalézi Szt. Ferenc püspök és egyháztanító; pé.: Szt. Pál apostol megtérése (Pálfordulás); szo.: Szt. Timóteus és Szt. Titusz püspökök
  • 21-én, hétfőn 15.30-tól Idősek köre lesz a közösségi házban.
  • A jegyesoktatási kurzus január 21-én, hétfőn, 19.00-kor kezdődik és az azt követő hetekben (összesen hat alkalommal) várjuk a párokat, akik 2019-ben szeretnének házasodni.
  • A  Katolikus Körben január 26-án, szombaton 16.30-kor folytatódik a Ligeti Kultkör programsorozat. A történelem iránt érdeklődők számára különösen jó hír, hogy ismét Zichy Mihály történész lesz a vendégünk. Előadásának témája „Segítség nehéz időkben - Thallóczy Lajos I. világháborús levelezése”. Mindenkit szeretettel várunk!
  • Január 20-27 között rendezik meg az Ökumenikus Imahetet. Jelmondata: „Az igazságra és csakis az igazságra törekedj...” (MTörv 16,18-20) lesz. Szokás szerint, Ligeten a szerdai, csütörtöki és pénteki napokon lesznek alkalmak, de kivételesen 17.00-tól. 23-án reformátusoknál hirdet igét B. Pintér Márta evangélikus lelkésznő24-én nálunk hirdet igét Fülep Beáta református lelkésznő, amit a Katkörben agapé követ (Kérjük, ehhez járuljanak hozzá süteményekkel!), majd 25-én az evangélikusoknál hirdet igét Molnár Miklós atya. Mindenkit szeretettel hívunk a közös imádságra!
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a keresztények egységéért tartott imahét néhány imádságos összejövetelén és a hét záró szertartásán részt vett. (A búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 11.1)
  • 24-27 között „Ne félj, nem ítéllek el…” címmel abortuszon átesettek lelkigyakorlata lesz Leányfalun. Lelkivezető Bíró László püspök lesz. Részletek a plakáton olvashatók!
  • A Katolikus Farsangot (KAFÁt) február 16-án rendezzük meg. Jegyek még kaphatók a szentmisék után. Lelkes segítőket keresünk az előkészületekhez és az elpakoláshoz is (közösségi szolgálatként is elszámolható). Illetve, tombola felajánlásokat is szeretettel fogadunk!
  • Következő szombaton a Képviselőtestület takarítja a templomot. Köszönöm a Néri Szent Fülöp Ifjúsági Kórusnak a mostani takarítást!
  • Farsangi bált rendez a Rákosmenti Nagyboldogasszony Közösség február 8-án 19.00-tól. 15-20 év közöttieknek. Részletek a plakáton és a fb-on, ahol jelezni kell jöveteli szándékunkat!

„Bármit mond nektek, tegyétek meg!”

(Jn 2,5)