Urunk megkeresztelkedése

2019. január 13.

• A hét ünnepei: ke.: Remete Szt. Pál; csüt.: Szt. Antal apát; pé.: Árpád-házi Szt. Margit ünnepe van.
  • 14-én, hétfőn 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.
  • 16-án, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 17-én, csütörtökön 10.00-tól Bölcső Klub lesz a Katkörben.
  • A jegyesoktatási kurzus január 21-én, hétfőn, 19.00-kor kezdődik és az azt követő hetekben (összesen hat alkalommal) várjuk a párokat, akik 2019-ben szeretnének házasodni.
  • Szeretnénk összehangolni a misére járók kapacitását és azok igényét, akik nem tudnak eljutni a templomba. A „Misetaxi”-hoz olyan nagylelkű testvérek segítségét keressük, akik autóval jönnek a templomba, de van náluk szabad hely, s így felvállalnák, hogy egy környékükön lakó, nehezebben mozgó testvérünket elhozzák a misére. Mind a sofőrök, mind a szükséget szenvedők jelentkezését várjuk a sekrestyében!
  • Január 20-27 között rendezik meg az Ökumenikus Imahetet. Jelmondata: „Az igazságra és csakis az igazságra törekedj...” (MTörv 16,18-20) lesz. Szokás szerint, Ligeten a szerdai, csütörtöki és pénteki napokon lesznek alkalmak, de kivételesen 17.00-tól. 23-án a reformátusoknál hirdet igét B. Pintér Márta evangélikus lelkésznő, 24-én nálunk hirdet igét Fülep Beáta református lelkésznő, amit a Katkörben agapé követ (Kérjük, ehhez járuljanak hozzá süteményekkel!), majd 25-én az evangélikusoknál hirdet igét Molnár Miklós atya. Mindenkit szeretettel hívunk a közös imádságra!
  • Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a keresztények egységéért tartott imahét néhány imádságos összejövetelén és a hét záró szertartásán részt vett. (A búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 11.1)
  • 24-27 között „Ne félj, nem ítéllek el…” címmel abortuszon átesettek lelkigyakorlata lesz Leányfalun. Lelkivezető Bíró László püspök lesz. Részletek a plakáton olvashatók!
  • A Katolikus Farsangot (KAFÁt) február 16-án rendezzük meg. Jegyek január 19-től lesznek kaphatóak a misék után, amely felnőtteknek 3000, diákoknak 2000, míg gyerekeknek (11 éves korig) 1000 Ft. Lelkes segítők jelentkezését szeretettel várjuk!
  •  Következő szombaton a Néri Szent Fülöp Ifjúsági Kórus takarítja a templomot. Köszönöm a fiatal pároknak a mostani takarítást!

„…az emberek tele voltak várakozással...”

(Lk 3,15)