Advent 4. vasárnapja

2018. december 23.

• Karácsony hetének ünnepei: sze.: Szt. István, első vértanú; csüt.: Szt. János apostol és evangélista; pé.: Aprószentek; szo.: Becket Szt. Tamás vértanú püspök; vas.: Szt. Család vasárnapja.
  • 24-én lesz az utolsó rorate szentmise, 6.25-től.
  • 25-e, karácsony ünnepe parancsolt ünnep. Az éjféli mise is beleszámít. Vasárnapi miserendet tartunk.
  • Az éjféli misére, kerületünk cserkészei, ismét elhozzák a „betlehemi lángot”, amelyet a Születés Bazilikájában gyújtottak meg. Aki szeretné elvinni otthonába ezt a tüzet, a szentmise után megteheti!
  • A jövő évi szentmise szándékokat a sekrestyében jegyeztethetjük előre.
  • Karácsony hetében nem tartunk irodai szolgálatot. Januártól ismét várjuk a testvéreket!
  • 30-án, a Szent Család vasárnapján, a 9.00 órai szentmise keretében megáldjuk és megajándékozzuk a jelenlévő családokat. Minden érintettet szeretettel hívunk!
  • 31-én, 17.00-tól hálaadó szentmisére várunk mindenkit! 23.30-tól közös imádsággal és egy visszaemlékező kisfilmmel készülünk az újévre, majd egy kis összejövetelre várunk mindenkit a Katkörbe!
  • Január 1. parancsolt ünnep, templomunkban 10.00 és 19.00-kor lesznek szentmisék.
  • Jan. 2-án 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 3-án 10.00-tól Bölcső klub lesz a Katkörben.
  • Január 6. Urunk megjelenése, vízkereszt ünnepe, kötelező ünnep. Vasárnapi miserend lesz.
  • A jegyesoktatási kurzus január 21-én, hétfőn, 19.00-kor kezdődik és az azt követő hetekben (összesen hat alkalommal) várjuk a párokat, akik 2019-ben szeretnének házasodni.

Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánunk!

„Boldog, aki hitt abban, hogy beteljesedik mindaz, amit az Úr mondott neki.”

(Lk 1,45)