Advent 3. vasárnapja

2018. december 16.

• 17-én 8.00-tól teszik össze a karitász munkatársai az időseknek eljuttatott csomagokat a Katkörben. Erre az eseményre is hívunk segítőket, illetve kérjük a testvéreket, hogy aki sós, vagy édes elálló süteménnyel hozzá tud ehhez járulni, az eddig az időpontig juttassa el a Karitásznak!
  • 19-én 20.30-tól felnőtt hittan lesz a plébánia épületében. 18.00-tól, pedig a Gregor Iskola karácsonyi koncertje lesz a templomban.
  • 20-án elmarad a Bölcső klub.
  • 21-én 15.00-tól Cserkészek karácsonya lesz a Katkörben, amire mindenkit szeretettel várnak, illetve 19.00-tól Contra Punto Kamarakórus karácsonyi koncertje lesz a templomban.
  • 22-én, szombaton, plébániai lelkinap lesz a Katkörben, 15.00-tól. Mindenkit szeretettel várunk, hogy lelkileg is fel tudjon készülni a karácsony ünnepére! Esti mise után Bérmálkozók hittana lesz szintén ezen a napon, a plébánia épületében.
  • 24-én lesz az utolsó rorate szentmise, 6.25-től.
  • 25-e, karácsony ünnepe parancsolt ünnep, azaz a szentmisén való részvétel kötelező. Az éjféli mise is beleszámít. Vasárnapi miserendet tartunk.
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjátékot követően lesz a vacsora, 18.00-tól. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat! Jelentkezni vasárnap estig (16.) lehetséges.
  • A KAFA nyitótáncának első próbájára (amely 16-án 16.00-tól lesz a Katkörben) várnak mindenkit szeretettel a szervezők!
  • Advent harmadik hétvégéjén a már működő karitász vásár mellett a Fonó kör vására is megkezdődik. Ennek bevételét szintén a karitász csoport használja fel a rászoruló családok megsegítésére.
  • A jövő évi szentmise szándékokat a sekrestyében jegyeztethetjük előre.
  • Karácsony hetében nem tartunk irodai szolgálatot. Januártól ismét várjuk a testvéreket!
  • 30-án, a Szent Család vasárnapján, a 9.00 órai szentmise keretében megáldjuk és megajándékozzuk a jelenlévő családokat. Minden érintettet szeretettel hívunk!

„Eljön az, aki (…) majd Szentlélekkel és tűzzel keresztel meg titeket.
Kezében szórólapát lesz, hogy megtisztítsa szérűjét, és a gabonát csűrébe gyűjtse.
A polyvát pedig olthatatlan tűzzel égeti majd el.”

(Lk 3,16k)