Advent 2. vasárnapja

2018. december 9.

• A hét ünnepei: csüt.: Szt. Lúcia szűz és vértanú; pé.: Keresztes Szt. János egyháztanító; szo.: Boldog Brenner János áldozópap, vértanú ünnepe.
  • 8-án új segédpüspökünket felszentelték Esztergomban Mohos Gábor atya személyében. Imádkozzunk érte!
  • Most vasárnap a 19.00 órai szentmisében közösen imádkozunk majd azokért, akik még nem találtak párt maguknak. Szt. Miklós püspök közbenjárását kérjük értük. Minden érintettet szeretettel hívunk a „Párkeresők miséjére”!
  • 10-én, hétfőn, 16.30-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban!
  • 13-án, 19.00-tól az Ifjú Párok Találkozója lesz a Katkörben, minden fiatal párt szeretettel havunk!
  • 14-én, pénteken, 18.00-tól Játékest lesz a Katkörben.
  • 22-én, szombaton, plébániai lelkinap lesz a Katkörben, 15.00-tól. Az elmélkedéseket Kelemen Imre atya tartja majd. Mindenkit szeretettel várunk, hogy lelkileg is fel tudjon készülni a karácsony ünnepére!
  • Adventi karitatív vásárra gyűjtünk felajánlásokat, amelyek még használható, jó állapotban levő tárgyakból állhatnak. A vásár a karitász céljait szolgálja a bevételeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak: „egymillió csillag” kezdeményezéssel.
  • Advent harmadik hétvégéjén a már működő karitász vásár mellett a Fonó kör vására is megkezdődik. Ennek bevételét szintén a karitász csoport használja fel a rászoruló családok megsegítésére.
  • A karitász csoport kéri, hogy sós, illetve édes tartós süteményekkel járuljanak hozzá az idősek megajándékozásához. 17-én, 8.00-tól teszik össze a csomagokat a Katkörben.
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjátékot követően lesz a vacsora, 18.00-tól. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat! Jelentkezni december 16-ig lehetséges.
  • A jövő évi szentmise szándékokat a sekrestyében jegyeztethetjük előre. Még idén adventre is van sok alkalom, amely szándék nélküli mise lenne.
  • A KAFA nyitótáncának első próbájára várnak mindenkit szeretettel a szervezők!

Készítsétek az Úr útját, tegyétek egyenessé ösvényeit! Minden hasadék töltessék fel, minden hegy és halom tűnjön el! A kanyargós út legyen egyenes, a göröngyös sima! Akkor majd minden halandó meglátja az Istentől jövő üdvösséget.”

(Lk 3,4c-6)