Advent 1. vasárnapja

2018. december 2.

• A hét ünnepei: hé.: Xavéri Szt. Ferenc; ke.: Damaszkuszi Szt. János egyháztanító; csüt.: Myrai Szt. Miklós püspök; pé.: Szt. Ambrus; szo.: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen fogantatásának ünnepe van.
  • Dec 2-án az esti szentmisében a sashalmi gitáros kórus működik közre, utána pedig adventi képmeditáció lesz a templomban.
  • 3-án, 19.30-tól Tamáskör lesz a közösségi házban.
  • 5-én, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 6-án, csütörtökön, 10.00-tól Bölcső klub, majd 17.00-tól a Katkörben találkozhatunk Szent Miklós püspökkel. Minden gyermeket és a szüleiket is szeretettel hívjuk!
  • 9-én, vasárnap a 19.00 órai szentmisében közösen imádkozunk majd azokért, akik még nem találtak párt maguknak. Szt. Miklós püspök közbenjárását kérjük értük. Minden érintettet szeretettel hívunk! „Párkeresők miséje”
  • 22-én, szombaton, plébániai lelkinap lesz a Katkörben, 15.00-tól. Mindenkit szeretettel várunk, hogy lelkileg is fel tudjon készülni a karácsony ünnepére!
  • Adventi karitatív vásárra gyűjtünk felajánlásokat, amelyek még használható, jó állapotban levő tárgyakból állhatnak. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak: „egymillió csillag”.
  • Az ünnepélyes gyertyagyújtás, mindig a szombat esti szentmise elején lesz, advent vasárnapjain.
  • Szeretettel hívjuk azokat a testvéreket, akik szenteste egyedül lennének, hogy közösen ünnepelhessünk a plébánián! Szokott módon, a pásztorjátékot követően lesz a vacsora, 18.00-tól. Kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy ő is megkaphassa meghívásunkat! Jelentkezni december 16-ig lehetséges.
  • A jövő évi szentmise szándékokat a sekrestyében jegyeztethetjük előre.
  • Boldog Brenner János atya ereklyéjét az ő emléknapján, december 15-én helyezzük majd el a templomban az esti szentmise alkalmával. Mindenkit szeretettel hívunk!

„Vigyázzatok magatokra, nehogy elnehezedjék szívetek a kicsapongástól,
a részegségtől vagy a megélhetés gondjaitól;
nehogy váratlanul lepjen meg titeket az a nap, mint valami csapda!”

(Lk 21,34k)