Krisztus, a mindenség királya

2018. november 25.

• A hét ünnepei: pé.: Szt. András apostol ünnepe van.
  • 26-án elmarad a FONÓ.
  • Dec. 1. 15.00-tól koszorúkötés lesz a Katkörben. Amennyiben lehetséges, hozzuk magunkkal a régebbről megőrzött, vagy előre megvásárolt koszorúalapot, gyertyákat és más díszítő kellékeket, bár korlátozott számban ezek a helyszínen is beszerezhetők.
  • Szintén dec. 1-jén, 20.00-tól KAFA megbeszélés.
  • Dec 2-án az esti szentmisében a sashalmi gitáros kórus működik közre, utána pedig adventi képmeditáció lesz a templomban.
  • December 8-án a püspökszentelésre közös utat szervezünk. Jelentkezni még ezen a vasárnapon lehet! Részletek a plakáton!
  • 9-én, vasárnap a 19.00 órai szentmisében közösen imádkozunk majd azokért, akik még nem találtak párt maguknak. Szt. Miklós püspök közbenjárását kérjük értük. Minden érintettet szeretettel hívunk! „Párkeresők miséje”
  • Adventi karitatív vásárra gyűjtünk felajánlásokat, amelyek még használható, jó állapotban levő tárgyakból állhatnak. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak: „egymillió csillag”.
  • Az adventi időszakkal, belépünk az új egyházi évbe, amely, liturgikus szempontból, a „C” év lesz. A hétköznapi szentmisék rendje, a szokott módon változik: mindennap, 6.25-től lesz rorate szentmise, amely előtt az Úrangyalát imádkozzuk.
  • Az ünnepélyes gyertyagyújtás, mindig a szombat esti szentmise elején lesz, advent vasárnapjain.
  • Elérkezett az egyházi év vége. Akik még nem fizették be az egyházi hozzájárulást, kérjük, tegyenek eleget ennek a kötelességüknek! Kérjük, figyeljenek arra, hogy ne maradjon az ünnepekre, mert akkor már nehezen tudjuk megoldani ezek fogadását! Legyünk figyelmesek a szeretetben! Köszönjük!
  • A jövő évi szentmise szándékokat advent vasárnapjaitól jegyeztethetjük előre.

„Én azért születtem, és azért jöttem a világba,
hogy tanúságot tegyek az igazságról.
Mindenki, aki az igazságból való, hallgat szavamra.”

(Jn 18,37)