2018. november 18.

• A hét ünnepei: hé.: Árpádházi Szt. Erzsébet; sze.: A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban; csüt.: Szt. Cecília szűz és vértanú; szo.: Dung-Lac Szt. András áldozópap és társai, vértanúk ünnepe van. Következő vasárnap Krisztus, a mindenség királyának főünnepe, az egyházi év utolsó vasárnapja.
  • Mai gyűjtésünket a karitász céljaira fordítjuk.
  • 19-én 16.30-tól Idősek köre a közösségi házban.
  • 21-én 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 23-án, 18.00-tól Nyeste a Központi Szemináriumban.
  • 24-én 17.00-tól a Ligeti Kultkör programsorozat vendége, Madocsai Bea, a Magyar Katolikus Rádió szerkesztő - műsorvezetője. Előadásának címe: A megbocsátás buktatói.
  • 26-án elmarad a FONÓ, helyette 21-én, 16.30-kor találkoznak a Katkörben a tagok.
  • Dec. 1. 15.00-tól koszorúkötés lesz a Katkörben. Adventi koszorúinkat közösen is elkészíthetjük. Amennyiben lehetséges, hozzuk majd magunkkal a régebbről megőrzött, vagy előre megvásárolt koszorúalapot, gyertyákat és más díszítő kellékeket, bár korlátozott számban ezek a helyszínen is beszerezhetők lesznek.
  • Szintén dec. 1-jén, 20.00-tól KAFA megbeszélés.
  • Dec 2-án az esti szentmisében a sashalmi gitáros kórus működik közre, utána pedig adventi képmeditáció lesz a templomban.
  • December 8-án a püspökszentelésre közös utat szervezünk. Jelentkezni a sekrestyében lehet, határidő jövő vasárnap! Részletek a plakáton!
  • Adventi karitatív vásárra gyűjtünk felajánlásokat, amelyek még használható, jó állapotban levő tárgyakból állhatnak. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel. Advent vasárnapjain adakozhatunk a karitásznak: „egymillió csillag”.
  • Az ünnepélyes gyertyagyújtás, mindig a szombat esti szentmise elején lesz, advent vasárnapjain.
  • Elérkezett az egyházi év vége. Akik még nem fizették be az egyházi hozzájárulást, kérjük, tegyenek eleget ennek a kötelességüknek! Kérjük, figyeljenek arra, hogy ne maradjon az ünnepekre, mert akkor már nehezen tudjuk megoldani ezek fogadását! Legyünk figyelmesek a szeretetben! Köszönjük!
  • A jövő évi szentmise szándékokat advent vasárnapjaitól jegyeztethetjük előre.

„…a mindenséget összetartó erők megrendülnek.
Akkor majd meglátjátok az Emberfiát,
amint eljön a felhőkön, hatalommal és dicsőséggel.”

(Mk 13,25k)