Borromeo Szt. Károly

2018. november 4.

• A hét ünnepei: hé.: Szt. Imre herceg; pé.: A lateráni bazilika felszentelése; szo.: Nagy Szt. Leó pápa; vas.: Tours-i Szt. Márton püspök ünnepe van.
  • Az elmúlt évek gyakorlatához hasonlóan, borítékokat és lapokat találunk az újságos asztalon, amelyre felírhatjuk elhunyt szeretteink nevét, akikért egész hónapban imádkozunk majd. A borítékokba helyezett lapokat az oltárkereszt előtti kosárba tegyük bele. Adományt is tehetünk melléjük, de ez nem kötelező!
  • Mindenszentek alkalmából, teljes búcsú nyerhető, ami azt jelenti, hogy a halott szeretteink bűneinek következtében hátralevő tisztulást segíthetjük, az ő lelkük számára. Ennek feltételei: a temetőt, vagy templomot, mindenszentek nyolcadában, ájtatos lélekkel meg kell látogatni, s imádkozni a szentatya szándékára egy Hiszekegyet és egy MiAtyánkot. Így mindennap egy halottunkért nyerhetünk búcsút. Ehhez arra is szükség van, hogy gyónjunk, vagy a megszentelő kegyelem állapotában legyünk, és áldozzunk. Erre a mindenszentek ünnepét megelőző és követő vasárnap is lehetőségünk van! Az év többi napján részleges búcsút lehet nyerni a temető meglátogatásakor a fenti feltételek mellett.
  • A templom hátsó bejáratánál idén is elkészül a temetői sírhantokat imitáló rész, amellyel azon testvéreinknek szeretnénk segítségére lenni, akik nem tudnak ellátogatni szeretteik sírjához.
  • Nov. 5-én, hétfőn Tamás kör lesz a közösségi házban, 19.30-tól.
  • 7-én, szerdán, 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánián!
  • 8-án, csütörtökön Ifjú Párok Találkozója lesz a Katkörben, 19.00-tól.
  • 9-én, pénteken Játékest lesz az esti szentmise után.
  • 10-én este a szentmise után Moldvai Táncház lesz a Katkörben.
  • 17-én Elsőáldozós Zarándoklat lesz Máriabesnyőre. Imádkozzunk a leendő elsőáldozókért!
  • December 8-án a püspökszentelésre közös utat szervezünk. Jelentkezni a sekrestyében, felnőtteknek 2500, 14 év alatt 500 forint befizetésével!

„A legfőbb ez:
Halljad, Izrael, az Úr, a mi Istenünk, az egyetlen Úr!
Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből,
teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből!
A második ez: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!
Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat.”

(Mk 12,29kk)