Templomunk búcsúja

2018. október 7.

• A hét ünnepei: hé.: Magyarok Nagyasszonya, Magyarország főpátrónája; ke.: Szt. Dénes; csüt.: Szt. XXIII. János pápa ünnepe.
  • Októberben mindennap rózsafüzért imádkozunk. Az esti szentmisék előtt félórával, illetve a reggeli szentmisék után, kedden, pedig 8.00-tól. Jöjjünk minél többen!
  • Templomunk búcsúja alkalmából este, 18.00-tól ünnepélyes vesperást (zsolozsmát) imádkozunk, majd ezt követően lesz a rózsafüzér.

• A mai vasárnap egyben a terménybetakarításért való hálaadás napja is.
  • 8-án, hétfőn 16.30-tól FONÓ lesz a közösségi házban.
  • 10-én, szerdán Keresők hittana lesz, 19.45-től a plébánián.
  • 11-én csütörtökön 19.00-tól Ifjú Párok Találkozója lesz a közösségi házban.
  • 12-én pénteken, Játékest az esti szentmise után.
  • 13-án 20.00-tól Moldvai Táncház lesz a Katkörben.
  • 17-én 18.00-tól, Tiszta szerelem címmel imaest lesz fiataloknak az Örökimádás-Templomban. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 27-én, szombaton, 18.30-tól Szüreti bál lesz a Rákosmenti Nagyboldogasszony Közösség szervezésében. Részletek a plakáton!
  • A rákoshegyi plébániával összefogva elindítottuk az Eucharisztia Iskoláját. 12 egymást követő hétfőn tartjuk az alkalmakat 19.00-tól, kb. egy-másfél órán keresztül. Az első hat alkalmat a Szt. Teréz Templomban tartjuk, a második részét, pedig itt, Rákosligeten. Mindenkinek szeretettel ajánljuk a részvételt! További részletek az www.iec2020.hu-n és a plakátokon találhatók!

„a teremtés kezdete óta az embert férfivá és nővé teremtette Isten.”