2018. szeptember 23.

1. A hét ünnepei: hé.: Szt. Gellért püspök; sze.: Szt. Kozma és Damján; csüt.: Páli Szt. Vince; pé.: Szt. Vencel; szo.: Szt. Mihály, Szt. Gábor és Szt. Rafael főangyalok ünnepe.

2. 24-én FONÓ kör lesz 16.30-tól a közösségi házban.

3. 26-án indul a Keresők hittana, az esti szentmise után. Minden érdeklődőt várunk!

4. 27-én, csütörtökön, 19.00-tól képviselőtestületi ülés lesz a plébánián.

5. 27-30 között abortuszon átesettek lelkigyakorlata lesz, Máriabesnyőn. Részletek a plakáton olvashatók.

6. 29-én reggel 8.00-tól nagy templomtakarítás lesz, a búcsúnkra való készületben.

7. 29-én, szombaton, 16.30-tól Ligeti Kultkör a közösségi házban, „Amikor a megoldásra nincs eszközünk” (krízisek és kezelésük) címmel.

8. A rákoshegyi plébániával összefogva elindítjuk az Eucharisztia Iskoláját október 1-jén, 19.00-tól. 12 egymást követő hétfőn lesznek alkalmak, kb. egy-másfél órán keresztül. Az első hat alkalmat a Szt. Teréz Templomban tartjuk, a második részét, pedig itt, Rákosligeten. Mindenkinek szeretettel ajánljuk a részvételt! További részletek az www.iec2020.hu-n és a plakátokon lesznek!

9. Október 2-án a Rózsafüzértársulat zarándoklatára hívjuk a kedves testvéreket: Hajós – Sükösd – Paks érintésével. Részletek a plakáton, jelentkezni a sekrestyében lehet!

10. Előre hirdetjük, hogy októberben 11-14. között tartják meg a „72 óra kompromisszumok nélkül” c. önkéntes közösségi alkalmat, amire lehet jelentkezni a sekrestyében.

11. Új gimnazista közösség indult a plébánián „Szél közi” néven. Minden csütörtökön, 17.00-tól a Katkörben lesz. Infók a plakáton olvashatók.

12. Bérmálási felkészítő indult. Minden második hét szombatján lesznek az alkalmak, 20.00-tól, a templom hittantermében.

13. Még lehet jelentkezni a szórólapok osztására a sekrestyében!

14. Szeptember 30-án tartja búcsúját a Rákoshegyi Lisieuxi Szt. Teréz Templom. 10.00-tól kezdődik az ünnepi szentmise, amelyre mindenkit szeretettel várnak!

15. A mi búcsúnk október 7-én, vasárnap 10.00-tól lesz. Azt követően agapé a közösségi házban, amelyre sütemény, illetve folyadék hozzájárulásokat szeretettel fogadunk!

Ha valaki első akar lenni, legyen mindenki között az utolsó, és mindenki szolgája.”

(Mk 9,35)