2018. szeptember 16.

1. A hét ünnepei: hé.: Bellarmin Szt. Róbert püspök és egyháztanító; sze.: Szt. Januáriusz; csüt.: Kim Taegon Szt. András, Csong Haszang Szt. Pál és társaik vértanúk; pé.: Szt. Máté apostol; vas.: Pietrelcinai Szt. Pió ünnepe van.

2. Köszönöm mindenkinek, aki eljött a közösségiház kertjének rendezésére!

3. Szept. 17-én, 16.00-tól Idősek köre a közösségiházban. Új tagokat is szeretettel hívunk!

4. 20-án, 10.00-tól Bölcső klub a Katkörben.

5. Új gimnazista közösség is indul a plébánián „Szél közi” néven. Első alkalom szept. 20-án, 17.00-tól a Katkörben lesz. Infók a plakáton olvashatók.

6. 21-én indul a Bibliaóra, amely 17.30-tól lesz a templom hittantermében.

7. 22-én, 15.00-tól a cserkészek nyári beszámolóját tekinthetjük meg a Gózon Gyula Kamaraszínház melletti cserkészotthonban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak, aki szeretné megismerni jobban a cserkészek életét, vagy akár csatlakozna a csapathoz!

8. 26-án indul a Keresők hittana, az esti szentmise után. Minden érdeklődőt várunk!

9. 27-én, csütörtökön, 19.00-tól képviselőtestületi ülés lesz a plébánián.

10. 29-én reggel 8.00-tól templomtakarítás, 16.30-tól Kultkör lesz.

11. Szeptember 27-30 között abortuszon átesettek lelkigyakorlata lesz, Máriabesnyőn. Részletek a plakáton olvashatók.

12. A rákoshegyi plébániával összefogva elindítjuk az Eucharisztia Iskoláját október 1-jén, 19.00-tól. 12 egymást követő hétfőn lesznek alkalmak, kb. egy-másfél órán keresztül. Az első hat alkalmat a Szt. Teréz Templomban tartjuk, a második részét, pedig itt, Rákosligeten. Mindenkinek szeretettel ajánljuk a részvételt! További részletek az www.iec2020.hu-n és a plakátokon lesznek!

13. Október 2-án a Rózsafüzértársulat zarándoklatára hívjuk a kedves testvéreket: Hajós – Sükösd – Paks érintésével. Részletek a plakáton, jelentkezni a sekrestyében lehet!

14. Előre hirdetjük, hogy októberben 11-14. között tartják meg a „72 óra kompromisszumok nélkül” c. önkéntes közösségi alkalmat, amire lehet jelentkezni a sekrestyében. Mindenkit, fiatalt és idősebbet szeretettel invitálunk!

15. Bérmálási felkészítő indult. Minden második hét szombatján lesznek az alkalmak, 20.00-tól, a templom hittantermében.

Ha valaki követni akar engem, tagadja meg magát,

vegye fel keresztjét, és kövessen!

Mert aki meg akarja menteni életét, az elveszti,

aki pedig elveszti életét értem

és az evangéliumért, megmenti azt.” (Mk 8,34bk)