2018. szeptember 9.

1. A hét ünnepei: sze.: Szűz Mária szent neve; csüt.: Aranyszájú Szt. János püspök és egyháztanító; pé.: A szent kereszt felmagasztalásának ünnepe; szo.: A Fájdalmas Szűzanya ünnepe van.

2. 9-én 16.30-tól FONÓ lesz a Katkörben. Mindenkit szeretettel várunk!

3. 13-án, 19.00-tól fiatal párokat várunk szeretettel, akik közösen szeretnének gondolkodni, beszélgetni a hitünk titkairól.

4. 14-én, az esti mise után Játékest lesz a Katkörben.

5. 15-én 9.00-tól kertrendezés és füvesítés lesz a közösségi házban. Mindenkit várunk szeretettel!

6. A keresztúri templom búcsúja 16-án lesz megtartva. Mindenkit szeretettel várnak az ünnepségre! Imádkozzunk a szomszédjainkért!

7. Bérmálási felkészítő indul. Minden második hét szombatján lesznek az alkalmak, 20.00-tól, a templom hittantermében. A szentség kiszolgáltatását jövő év őszére tervezzük, ezért azok jelentkezését várjuk, akik jövő szeptemberére már betöltik a 14. életévüket. Jelentkezni a sekrestyében lehetséges. Az első alkalom, szept. 15.

8. 16-án, a 9.00 órai szentmise után az elsőáldozásra készülők szüleivel megbeszélést tartunk a templom hittantermében.

9. Új gimnazista közösség is indul a plébánián „Szél közi” néven. Első alkalom szept. 20-án, 17.00-tól a Katkörben lesz. Infók a plakáton olvashatók.

10. 21-én indul a Bibliaóra, amely 17.30-tól lesz a templom hittantermében.

11. 26-án indul a Keresők hittana, az esti szentmise után. Minden érdeklődőt várunk!

12. Szeptember 27-30 között abortuszon átesettek lelkigyakorlata lesz, Máriabesnyőn. Részletek a plakáton olvashatók.

13. Továbbra is folytatódik a csütörtök reggeli imádság, amelyben papi hivatásokért imádkozunk, minden héten. Illetve, csütörtökönként, 17.00-tól rózsafüzért is imádkozunk minden héten. Mindenkit bíztatok, hogy csatlakozzon, akár csak egy-egy alkalommal is, a közös imádságokhoz!

14. Előre hirdetjük, hogy októberben 11-14. között tartják meg a „72 óra kompromisszumok nélkül” c. önkéntes közösségi alkalmat, amire lehet jelentkezni a sekrestyében. Mindenkit, fiatalt és idősebbet szeretettel invitálunk!

Effata! – Azaz: nyílj meg!”

(Mk 7,34)