Krisztus Szent Teste és Vére, Úrnapja

2018. június 3.

1. A hét ünnepei: ke.: Szt. Bonifác; sze.: Szt. Norbert; pé.: Jézus Szent Szíve; szo.: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve ünnepe van.

2. Június 4-én Tamás kör lesz a közösségi házban, 19.30-tól. Minden fiatal apukát szeretettel várunk!

3. 6-án, szerdán, az esti szentmise után, a Mónika kör imaalkalma lesz a templom hittantermében. Minden anyukát szeretettel várunk!

4. Szintén 6-án, felnőtt hittan lesz a Katkörben, 20.30-tól. Minden középkorút szeretettel várunk!

5. 7-én, 10.00-tól Bölcső klub lesz a közösségi házban. Minden kismamát szeretettel várunk!

6. 8-án, Jézus Szíve főünnepe kapcsán szentmise lesz, 19.00-tól. Utána Játékest a Katkörben, amelyre minden korosztályt szeretettel várunk!

7. 9-én 10.30-tól papszentelés lesz Esztergomban. Imádkozzunk papi hivatásokért!

8. 10-én, vasárnap 15.00-tól Ifjú párok közösségének családos találkozója lesz a Katkörben. Minden érintettet szeretettel várunk!

9. A Bölcső klub kezdeményezésére, csatlakozni lehet a lelki adoptációs mozgalomhoz, amely azt jelenti, hogy egy megfogant életért kilenc hónapon keresztül imádkozunk, hogy őt a szülei ne vetessék el, hanem legyen bátorságuk megtartani és szeretetben felnevelni. Aki szívesen vállalna imát erre a szándékra és csatlakozna a mozgalomhoz, jelentkezhet a norastrommer@gmail.com email címen, vagy a +36 30 / 866 0956 –os mobil számon. További részletek: http://lelkiadoptalas.hu/. A közös fogadalomtétel június 10-én, a 9.00 órai szentmise keretében lesz. Mindenkit bíztatunk a részt vételre!

10. A Rákosmenti Görögkatolikus Parókia búcsúja június 10-én, 11.00-kor kezdődik, mindenkit várnak szeretettel! Imádkozzunk a szomszédainkért!

11. Június 16-án, 9.00-tól plébániák közötti barátságos íjászversenyt szervezünk. Helyszíne az RKSK Íjászpálya lesz (1173 Bp., Pesti út 86-88.) Két korosztályban (felnőtt és gyermek), valamint két kategóriában (kezdő és haladó) lehet majd a helyszínen indulni. Mindenkit szeretettel várunk!

12. A gyermekek számára a TeDeum, hálaadó szentmise az elmúlt tanév kegyelmeiért, június 17-én, a 9.00 órai szentmise keretében lesz. Minden diákot és a szüleiket szeretettel várjuk!

13. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a templomon belül, vagy azon kívül végzett szentséges körmeneten, elsősorban az úrnapi körmeneten áhítattal részt vesz. (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 7. 1. § 3.)

„Krisztus vére, aki az örökkévaló Lélek által önmagát ajánlotta föl Istennek, mennyivel inkább megtisztítja lelkiismeretünket a holt cselekedetektől, hogy az élő Istennek szolgáljunk.”

(Zsid 9,14)

Nyári miserend és irodai szolgálat

(JÚNIUS, JÚLIUS, AUGUSZTUS)

Hétfő: 07:00