Pünkösdvasárnap

2018. május 20.

1. A hét ünnepei: hé.: A Boldogságos Szűz Mária, az Egyház anyja; ke.: Casciai Szt. Rita; sze.: Boldog Apor Vilmos püspök; csüt.: Szűz Mária, keresztények segítsége; szo.: Néri Szt. Fülöp ünnepe. A következő vasárnap: Szentháromság vasárnapja.

2. Május 21-én egyházmegyei majális, Karizmák Ünnepe lesz Máriaremetén. Mindenkinek ajánlom figyelmébe! A részletek a faliújságon olvashatók!

3. Pünkösdhétfőn nem tartunk irodai szolgálatot.

4. A Katkör kertjének kialakítása nagyon jó ütemben zajlik. Ellenben még sok saját munkára is lesz szükség, amelyhez a kedves testvérek segítségét is kérjük. A kertendezésre május 26-án kerül sor, 9.00-tól. Minden korosztályból szeretettel várunk segítőket!

5. Szintén 26-án lesz a templom nagytakarítása, reggel 8.00-tól.

6. Az Élő Rózsafüzér Zarándoklat megint csak ezen a napon lesz. Részletek a szórólapokon!

7. Hamarosan június hónap lesz és ezzel életbe lép a nyári miserend és irodaszolgálat. Amelynek rendje a faliújságon is olvasható.

8. Június 2-án, szombaton Bíboros Főpásztorunk látogat el hozzánk. 18.30-tól közösen imádkozzuk vele a rózsafüzért, majd 19.00-tól ő celebrálja az esti szentmisét. Mindenkit szeretettel várunk! 17.00-18.00 között szentségimádás lesz a templomban.

9. Közeledik az Úrnapja, melyen a 9.00 órai szentmisét követően körmenet is lesz, a hagyományoknak megfelelően, erre szeretettel hívjuk vissza az idei elsőáldozókat, hogy az Oltáriszentségben köztünk levő Jézus elé szirmot szórjanak. Találkozás és eligazítás 8.40-től lesz a sekrestyében. Az elsőáldozásról készült képek a templom hittantermében megtekinthetők és rendelhetők, május végéig.

10. Nyáron a hittanos és ministráns tábor július 30-augusztus 3-ig lesz megtartva, Bakonybélben. A tábor költsége 15.000 ft/fő. Amennyiben valakinek problémát jelentene ez az összeg, kérem, jelezze személyesen, e miatt senki ne maradjon le a táborról! Jelentkezési határidő: május 31.

„Amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke,

elvezet titeket a teljes igazságra.”

(Jn 16,12)

Nyári miserend és irodai szolgálat

(JÚNIUS, JÚLIUS, AUGUSZTUS)

Hétfő: 07:00