Nagyböjt 3. vasárnapja

2018. március 4.

1. Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.

A triduum, március 16-17-18-án lesz, az esti szentmise keretében, melyet Válóczy József budafoki plébános atya fog tartani.

Március 11-én képmeditáció lesz a vasárnap esti szentmise után, és az esti szentmise zenei szolgálatát, a sashalmi ifjúsági gitáros énekkar fogja adni.

Március 23-án fáklyás keresztút lesz a Rákosligeti Kálváriánál, 19.30-kor indulunk a templomtól. Ezen a napon nem lesz a mise előtt keresztút a templomban!

1. Március 4-11. között lesz a húsvéti tartós élelmiszergyűjtés országszerte a karitász szervezésében. Mindenkit bíztatok, hogy a templomba hozza el a felajánlott ételt és így segítsünk a rászorulókon! Fontos, hogy vigyázzunk a lejárati időre!

2. Március 5-én, 19.30-tól Tamás kör lesz a közösségi házban.

3. Szentségimádási iskola indul: március 5-én a Rákoscsaba-Újtelepi Szent Erzsébet Templomban. Hétfőnként 18.15-től szentmisével, Fábry Kornél atya tanításával és rövid szentségimádással 11 héten át. Mindenkinek szól, aki szeretné kapcsolatát elmélyíteni Jézussal. Jelentkezni a plakát szerint lehet.

4. Március 7-én, szerdán az esti mise után, a Mónika kör imaalkalmat tart a hittanteremben, melyre minden gyermekéért, unokájáért imádkozó szülőt, nagyszülőt szeretettel várnak.

5. Március 7-én, szerdán ismét felnőtt hittan, 20.30-tól a Katkörben. Minden közép-korosztályba tartozót várunk szeretettel!

6. Szeretettel várjuk az ifjú párokat, március 8-án, 19.00-tól a Katkörbe, akik szeretnének a hitünk kérdéseiről közösen beszélgetni!

7. Március 9-én játékest lesz a Katkörben az esti szentmise után.

8. Március 13. Ferenc pápa megválasztásának (2013) évfordulója. Imádkozzunk érte!

9. Március 18-án, vasárnap délután 17.00 órakor Miklós atya fotókiállításának megnyitója lesz a Katolikus Körben. A kiállítás címe „Isten jelei a világban”.

10. Felhívjuk a kedves hívek figyelmét, hogy a Karitász nyitva tartása módosul: keddi napokon az élelmiszerosztás 13 órakor kezdődik!

„Emészt engem a buzgóság házadért”

(Zsolt 69,10)

A Szent Három Nap liturgiái

Nagycsütörtök

• 19:00 szentmise

• mise után lamentáció, majd Jézus búcsúbeszédének felolvasása

• gyónási lehetőség: a szertartások után

Nagypéntek

• énekelt zsolozsma: 8:00-tól, utána gyónási lehetőség

• keresztút: 15:00

• nagypénteki Liturgia: 19:00

• utána lamentáció, szertartások után gyónási lehetőség

• virrasztás: 5:00 óráig

Nagyszombat

• (8:00-19:00 egész napos szentsír látogatás)

• énekelt zsolozsma: 8.00-tól, majd gyónási lehetőség

Húvéti vigília „… a vigília húsvét éjszakájának ünnepe!”

• szombat 21:00 Vigília mise

• körmenet: éjszakai szertartás végén: kb. 23:30-kor