Betegek világnapja

2018. február 11.

1. Szerdán kezdetét veszi a nagyböjt. Hamvazószerdán hamvazás lesz a szentmisét követően. Ez a nap és nagypéntek szigorúböjt, ami azt jelenti, hogy a 18 és 60 év közötti testvérek napi háromszori étkezéssel és egyszeri jóllakással emlékezünk Krisztus megváltására, valamint ezeken a napokon és péntekeken hústilalom van, 18 év felett, amelyet nagyböjtben nem lehet kiváltani jócselekedetekkel, alamizsnával.

Nagyböjt péntekjein 18.00-tól végezzük a keresztutat a templomban.

A triduum, március 16-17-18-án lesz, az esti szentmise keretében.

1. Február 12-én, 17.00-tól FONÓ kreatív kör lesz a közösségi házban.

1. Szentségimádási iskola indul: március 5-én a Rákoscsaba-Újtelepi Szent Erzsébet Templomban. Hétfőnként 18.15-től szentmisével, Fábry Kornél atya tanításával és rövid szentségimádással 11 héten át. Mindenkinek szól, aki szeretné kapcsolatát elmélyíteni Jézussal. Jelentkezni a plakát szerint lehet.

1. Február 24-én, 9.00-tól az elsőáldozók lelkinapja lesz a plébánián. Minden érintettet szeretettel várunk!

1. A hónap második vasárnapja van, ezért a templom felújítására fordítjuk a gyűjtésünket.