Krisztus, a mindenség királya

2017. november 26.

1. A hét ünnepei: csüt.: Szt. András apostol ünnepe; vas.: Advent I. vasárnapja van.

2. November 27-én, hétfőn 17 órakor kezdődik a Fonó kreatív kör összejövetele a közösségi házban. Új érdeklődőket is szeretettel várunk, korhatár nincs!

3. December 1-jén, pénteken 17.00 órától az adventi koszorúinkat közösen is elkészíthetjük a katkörben. Amennyiben lehetséges, hozzuk majd magunkkal a régebbről megőrzött, vagy előre megvásárolt koszorúalapot, gyertyákat és más díszítő kellékeket, bár korlátozott számban ezek a helyszínen is beszerezhetők lesznek.

4. Adventi karitatív vásárra gyűjtünk felajánlásokat, amelyek még használható, jó állapotban levő tárgyakból állhatnak. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel.

5. Az adventi időszakkal, belépünk az új egyházi évbe, amely, liturgikus szempontból, a „B” év lesz. A hétköznapi szentmisék rendje, a szokott módon változik: mindennap, 6.25-től lesz rorate szentmise, amely előtt az Úrangyalát imádkozzuk.

6. Az ünnepélyes gyertyagyújtás, mindig a szombat esti szentmise elején lesz, advent vasárnapjain.

7. Előre jelezzük, hogy december 16-án lesz a plébánia adventi lelkinapja, a Katkörben.

8. Elérkezett az egyházi év vége. Akik még nem fizették be az egyházi hozzájárulást, kérjük, tegyenek eleget ennek a kötelességüknek! Kérjük, figyeljenek arra, hogy ne maradjon az ünnepekre, mert akkor már nehezen tudjuk megoldani ezek fogadását! Legyünk figyelmesek a szeretetben! Köszönjük!

9. A jövő évi szentmise szándékokat advent vasárnapjaitól jegyeztethetjük előre.

10. Az ünnepi miserend:

Dec. 23-án, 8.00-tól gyóntatás, amíg vannak gyónók.

Dec. 24-én, 9.00 gyermek mise

11.00 szentmise