2017. szeptember 3.

1. A hét ünnepei: ke.: Kalkuttai Szt. Teréz; csüt.: Szt. Márk, István és Menyhért, a kassai vértanúk, pé.: Kisboldogasszony ünnepe van.

2. Hétfőn 19.30-tól Tamáskör lesz, a Katkörben. Szeretettel várjuk a fiatal apákat!

3. Keddenként 18.00-tól folytatódnak a kórus próbái, a templom hittantermében, amelyekre új tagokat is szeretettel várnak!

4. Szintén keddenként a gitáros kórus is tart próbát a Katkörben, 18.00-tól, amelyre minden új érdeklődőt (is) szeretettel várnak!

5. Csütörtökön egész napos szentségimádás lesz. Iratkozzunk fel, ha biztosan tudjuk, hogy mikor jövünk! A reggeli szentmisét követően közös imádság lesz a papi hivatásokért, majd 17.00-18.00 az imacsoport összejövetele, majd 18.00-21.00-ig újra lesz szentségimádás, mint minden héten.

6. Szeptember 8-án, pénteken 20 órától játékest lesz a Katolikus Körben. Minden korosztályt szeretettel várunk!

7. Szeptembertől visszaáll a rendes miserend, vagyis 7.30-tól lesznek a hétköznap reggeli szentmisék, valamint ismét lesz péntekente esti szentmise és vasárnap 11.00 órai szentmise. Ezzel egy időben visszaáll az irodai rend. Szeptember 1-jén még nem, de az azt követő héten már hétfő, szerda, péntek, 16.00-17.00-ig lesz iroda a plébánián.

8. Szeptember 21-én a Rózsafüzér Társulat zarándoklata lesz Búcsúszentlászlóra, melyre mindenkit várunk szeretettel! Indulás 6.00-kor, visszaérkezés 20.00-kor, hozzájárulás 500 Ft+ebéd. További részletek a hirdetőtáblán, illetve Gőgös Panninál. Jelentkezni a sekrestyében lehet.

9. Elsőáldozással kapcsolatos szülőiértekezlet október 1-jén lesz, a 9.00 órai mise után.

10. Miután az érsekség az új Képviselőtestület megválasztását megerősítése, (a levelet a faliújságon is olvashatjuk). Ünnepélyes eskütételük szeptember 3-án, a 11.00 -i szentmise keretén belül lesz, melyet a számukra és a régi tagok számára a "staféta átadó" ünnepség fog követni a Katkörben. Gratulálok az új tagoknak és köszönöm az előző évek szolgálatát a régi tagoknak! Isten fizesse meg nekik gazdagon jóságukat!

11. Nagyon nagy örömmel tudatom és köszönöm, hogy a hívek 903.000 Ft adományt adtak össze a Szt. Antal perselyen keresztül, az iraki keresztények megsegítésére. Ez egy hatalmas dolog, tekintve, hogy ráadásul, minden bizonnyal az utalásos utat is sokan választották. A plébánia ezt az összeget még központilag kikerekítette, így a héten a központi számlára átutaltunk 1.000.000 Ft-ot. Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzájárulást!