Urunk mennybemenetele

2017. május 28.

1. A hét ünnepei: csüt.: Szt. Jusztinusz; szo.: Lwanga Szt. Károly és társai vértanúk; köv. vasárnap: pünkösd ünnepe van.

2. Nagyon köszönöm mindazoknak, akik a Katolikus Kör kertjének rendezésében segítséget nyújtottak!

3. Május 28-án IV. Rákosmenti Ifjúsági Találkozó lesz, Ki ül a volánnál? címmel. Részletek a plakáton olvashatók.

4. Első csütörtök lesz a héten, az egész napos szentségimádást 17.00-kor megszakítjuk, és 18.00-tól a Diadal úti Általános Iskola pünkösdi koncertjét hallhatjuk majd. Ezt követően, este még folytatódik a szentségimádás.

5. Idén is lesz pünkösdi szentségimádásos virrasztás, június 3. szombat 20.00-tól, vasárnap reggel 4.00 óráig. Részletek a plakáton. Mindenkit szeretettel hívunk!

6. Június 11-én, a 9.00 órai szentmise keretében lesz a Te Deum, vagyis a hálaadás az elmúlt tanév kegyelmeiért. Minden diákot szeretettel várunk!

7. Június 17-én 9.00 a Szent Sebestyén Plébániák Közötti Íjászverseny kerül megrendezésre, plébániánk szervezésében. Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Részletek hamarosan!

8. Június 18-án, Úrnapján, az elmúlt évek hagyományai szerint, 10.00-kor lesz az ünnepi szentmise, ezen a vasárnapon délelőtt, más mise nem lesz. Szirom felajánlásokat szeretettel fogadunk!

9. Június 23-án zarándoklatot szervezünk Medina-Szőlőhegyre, ahol az első oltárunk is található, jelenleg. Jelentkezés és részletek, jövő vasárnaptól lesznek.

10. Az idei évben is megrendezzük Napközis Tábort. A táborba várjuk a 7-10 éves alsótagozatos gyerekeket június 19-23-ig  (hétfőtől-péntekig) 9-14 óráig. A tábor ideje alatt, sós és édes süteményt köszönettel elfogadunk a kedves testvérektől is! Összesen 25 főnek tudjuk biztosítani ezt a lehetőséget. A jelentkezési lapokat a sekrestyében találjuk meg.

11. Az idei hittantábor Szálkán lesz megtartva, július 17-21-ig. A tábor költsége: 10.000 Ft/fő. Részleteket a jelentkezési lapokon találhatunk. Akinek anyagi gondot jelentene a részvétel, kérjük, személyesen jelezze a plébános, vagy Gabi néni felé!

12. Közeledik június, s vele életbe lép a nyári miserend. Figyeljünk erre oda!

13. Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Szombathy Gyula református lelkipásztor, életének 85. évében elhunyt. Temetése május 28-án, 15.00-tól lesz a Rákoskeresztúri Református Imaházban.

SZENTMISÉK RENDJE NYÁRON

(JÚNIUS, JÚLIUS, AUGUSZTUS)