Advent 3. vasárnapja

2016. december 11.

1. A hét ünnepei: ke.: Szt. Lúcia; sze.: Keresztes Szt. János ünnepe lesz.

2. A KAFA bál nyitótáncának következő próbája december 11-én, vasárnap 10.30-tól lesz a katkörben. Ez az utolsó alkalom új táncosok csatlakozására.

3. December 12-én, hétfőn délután 16 órától FONÓ lesz a katolikus körben.

4. Adventi karitatív vásárt tartunk, minden vasárnap a templom hittantermében. Advent alatt gyűjtünk felajánlásokat még, amelyek használható, jó állapotban levő tárgyakból állhatnak. A vásár a karitász céljait fogja szolgálni a bevételeivel.

5. Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is szeretnénk együtt ünnepelni, azokkal a testvérekkel, akik szenteste egyedül lennének. A közös együttléthez, kérjük, jelezzék előre nekünk részvételi szándékukat! Amennyiben valakiről tudunk, akihez nem jutott el a hír, segítsünk, hogy hozzá is eljusson a meghívásunk! Jelentkezni december 18-ig lehetséges.

6. A karitászos munkatársak december 12-én készítik a rászorulók részére a karácsonyi csomagokat. Ezzel kapcsolatban szeretettel kérik a kedves híveket, akik tudnak  édes, vagy sós, tartós süteményekkel hozzájárulni, december 11-ig szíveskedjenek elhozni, és a hittanteremben leadni. Fáradozásaikat előre is köszönjük!

7. A Gregor Iskola karácsonyi koncertje, december 15-én, csütörtökön, 18.00-tól lesz templomunkban.

8. A templom karácsonyi díszítését, december 13-án, kedden, 10:30-tól készítjük el. Kérjük, aki tud segíteni, jöjjön el erre az alkalomra!

9. A templom nagytakarítása 17-én, szombaton lesz, 8:00-tól kezdődően. Erre is kérünk mindenkit, aki tud segíteni, jöjjön el! Vidám társaságban tehetünk a templomunkért.

10. December 18-án, 20.00-tól a Contrapunto Kamarakórus ad koncertet templomunkban.

11. Január 23-án, 19.00 jegyes kurzus indul a plébánián! Minden párt, aki jövőre szeretne megházasodni templomunkban, várunk!

12. Az idegen nyelvi társalgási klub következő alkalma elmarad.

13. A jövő évi szentmise szándékainkra, a következő vasárnaptól lehet befizetni. Ennek rendje most megváltozik: csak akkor tudjuk előjegyezni a misét, ha azt be is fizetjük. Erre, az áttekinthetőbb elszámolások miatt van szükség. Megértésüket köszönjük!

14. Az ünnepi miserend:

• Dec. 24-én, 6.25 az utolsó rorate
  • 16.00 Pásztorjáték – utána Taki eredményhirdetés
  • 18.00 Ünnepi vacsora az egyedül karácsonyozók számára
  • 24.00 Éjféli mise
  • Dec. 25-én rendes, vasárnapi miserend
  • Dec. 26-án, 10.00 és 19.00 szentmise
  • Dec. 31-én, 17.00 Hálaadás szentmise keretében
  • 23.30-tól imádság a templomban, majd együttlét, a Katkörben
  • (templom nyitása 23:15)
  • Jan. 1-én, 10.00 és 19.00 –kor ünnepi szentmise