2016. október 2.

1. A hét ünnepei: ke.: Assisi Szt. Ferenc; pé.: Rózsafüzér Királynője; szo.: Magyarok Nagyasszonya, templomunk védőszentjének ünnepe lesz.

1. Október hónapban, minden nap, a szentmisékhez kötődően, rózsafüzért imádkozunk, közösen. Amikor van esti szentmise, akkor 18.15-től, amikor reggeli szentmise van, akkor pedig, a misét követően. Szeretettel hívunk mindenkit!

1. Magyarok Nagyasszonyának ünnepe, a templombúcsúnk alkalmából, az ünnepi szentmise október 9-én, 10.00-kor lesz. Erre az alkalomra Dr. Török Csaba atyát hívtuk meg. Mindenkit szeretettel várunk! Az agapéhoz, kérjük, járuljanak hozzá süteményekkel és italokkal! (Ezen a napon, tehát, egybe lesz olvasztva a 9.00 és a 11.00 órás szentmise.

1. Hétfőn, október 3-án 19:30-kor szeretettel várjuk a gyermekes családapákat a katolikus körbe a Tamás Kör összejövetelére.

1. Szerdán, az esti szentmisével kezdve, Képviselő Testületi Ülés lesz. A közös imádságot követően átmegyünk a Katolikus Körbe.

1. Október 8-án, szombaton, az esti szentmisét követően képmeditáció lesz, a templomban, mely egyben készület a búcsúra.

1. A következő, a hónap második vasárnapja lesz, ezért gyűjtésünket a templom felújítására fordítjuk!

1. Október 10-én, hétfőn 16 órakor kezdődik a FONÓ a katkörben.

1. Október 13-án, csütörtökön 19 órától szeretettel várjuk azokat az ifjú párokat a katolikus körbe, akik szeretnének közösséggel együtt beszélgetni hitünk tanításairól. Már házas és még nem házasságban élőket is várunk szeretettel!

1. Október 14-én, pénteken 17 órakor kezdődik az Idegen Nyelvi Társalgási Klub következő összejövetele a katkörben. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

1. Idősebb testvéreink következő találkozója okt. 17-én délután 3 órakor lesz. A kiemelt téma ezen az összejövetelen: "SZEMÉLYI BIZTONSÁGUNK ÉS ÉRTÉKEINK VÉDELME". Előadást tart Farkas Brigitta rendőr százados, majd azt követően lehetőség lesz kötetlen beszélgetésekre, vidám együttlétre, játékra is. Az idősebbek körének alkalmairól szórólapok találhatók az ingyenes újságok asztalán.

1. Október 22-én, szombaton este 8 órakor moldvai táncház lesz a közösségi házban. A belépő ára diákoknak 200 Ft, felnőtteknek 500 Ft. Minden 14 év fölöttit szeretettel várunk!

1. A bérmálási előkészítő alkalmai szombat esti misét követően lesznek, a templomi hittanteremben. A konkrét időpontok: október 15; 22. A bérmálást Snell György püspök atya fogja tartani, október 29-én, 17.00-kor, vagyis előrébb lesz hozva a szombat esti szentmise!