2016. augusztus 7.

1. A hét ünnepei: hé.: Szt. Domonkos; ke.: A keresztről nevezett Szt. Teréz Benedikta (Edit Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentje; sze.: Szt. Lőrinc diakónus, vértanú; csü.: Szt. Klára; pé.: Chantal Szt. Johanna Franciska; szo.: Boldog XI. Ince pápa ünnepe lesz.

2. Pénteken, 17.00-tól játékest lesz a Kat körben.

3. Szombaton, az esti szentmisét követően képviselő testületi gyűlés lesz a közösségi házban, melyen elköszönünk József atyától. Mindenkit várunk!

4. Jövő vasárnap lesz a hónapban a második, ezért gyűjtésünket a templom felújítására fordítjuk majd.

5. Hazánk nagy ünnepén, augusztus 20-án, a rákosmenti plébániák közös utat szerveznek a Szent István Bazilikához. A teljes költsége az autóbusznak 1000 forint. Jelentkezni augusztus 8-ig lehet. Részletek a szórólapon.

6. Tampu-Ababei József atya tíz éves szolgálatát megköszönve, bíboros főpásztorunk, áthelyezte őt, a pestszentlőrinci főplébániára. József atya szolgálatáért hálaadó és egyben a búcsúzó szentmiséje, szeptember 11-én, este lesz. Mindenkit várunk szeretettel! (Helyére Molnár Miklós atya jött.)

7. Templomunkban június 1-től életbe lépett az egységes nyári miserend. Nyári időben az irodai szolgálat a sekrestyében érhető el hétköznap és hétvégén egyaránt, reggeli mise után, illetve az esti szentmise előtt.