Pünkösd

2016. május 15.

1.  Májusi litániák rendje: hétfőn, kedden és csütörtökön reggel 8-kor, a többi napokon este ½ 7-kor.

2.  Iskola kérésére, a Diadal Úti Ált. Iskola pünkösdi hangversenye templomunkban jövő vasárnap, május 22-én lesz déli 12 órakor.

3.  Május 16-án, pünkösdhétfőn de. 10 órakor kezdődik a rákoscsabai templombúcsú ünnepi szentmiséje, amelyre kedves Testvéreket is szeretettel várják. Részletek a Hirdetőtáblán olvashatók.

4.  Május 21-én, szombaton de. 10 órakor lesz az önkéntes beteglátogató képzés következő alkalma a közösségi házban.

5.  Május 21-én, szombaton az esti mise után, gimnazista és afeletti korosztálynak moldvai táncház lesz a közösségi házban. Belépő díj: felnőtteknek 500 Ft, diákoknak 200 Ft.

6.  Május 28-án lesz az Élő Rózsafüzér Zarándoklat Budapest körül. Részletek a Hirdetőtáblán és a honlapon.

7.  Május 28-án 10-18 óráig minden 13-18 év közötti fiatalt sok szeretettel várnak a III. Rákosmenti Ifjúsági Találkozóra a szervezők a Rákoscsabai Jókai Mór Ált. Iskolában. Részletek a facebookon, a honlapon és a Hirdetőtáblán.

8.  Május 29-én, Urunk szent Testének és szent Vérének az ünnepén, az Úrnapján délelőtt csak 10 órakor lesz mise templomunkban, azt követően lesz az úrnapi körmenet. Aznap este 7-kor is lesz mise.

9.  Június 20-24. között lesz az idei napközis tábor a közösségi háznál. Jelentkezési lap az ingyenes újságos asztalon található.

10. Június 1-től lép életbe kerületünk katolikus templomainak egységes nyári miserendje, amely augusztus végéig lesz érvényben. Részletek a Hirdetőtáblán, a honlapon és a szórólapon olvashatók. A szentmisék hétfőtől szombat reggelig mindegyik templomban reggel 7-kor, ill. este 7-kor kezdődnek.

Templomunkban

hétfő