2015. szeptember 13.

1. Ezen a hétvégén templomunk felújítására gyűjtünk. Hálásan köszönjük a kedves Testvérek nagylelkű adományát.

2. Ma du. 2-től várunk mindenkit az idei Ligeti Ökumenikus Nyílt Napra. Idén pogácsaversenybe lehet benevezni délután 2-ig a hittan teremben. Lesz bábszínház, iskolai és felekezeti kórusok előadása, templomunkról szóló játékos bemutatás, kézműveskedés, könyvvásár és tombola. Záró program idén is az esti mise keretében lesz megtartva. Köszönettel fogadunk tombolafelajánlásokat.

3. Szombaton, szeptember 19-én du. 4-kor emléktábla-avatás lesz a ligeti cserkészotthonnál egykori parancsnokuk, Pista bá’ emlékére.

4. Október 23-25. (péntek-vasárnap) buszos zarándoklat szerveződik Erdélybe a rákoshegyi plébániáról. Önköltség 26.000 forint körüli összeg félpanziós ellátással. Részletek a Hirdetőtáblán és a honlapon olvashatók.

Centenáriumi programok:

• Jövő vasárnap, szeptember 20-án, du. ½ 6-kor hangverseny lesz a templomban, ami nagyon színvonalasnak ígérkezik. Részletek a Hirdetőtáblán és a honlapon olvashatók.

• Szeptember 21-én, hétfőn zarándoklat lesz Szekszárd környékre. Jelentkezni az 1.000 Ft önrész befizetésével lehet a sekrestyében. Indulás a reggeli mise után. Aznap a reggeli mise ½ 7-kor lesz itt a templomban!

• Szeptember 27-ig lehet megtekinteni az „Ars Sacra” kiállítást a közösségi háznál.

• Szeptember 27-én, vasárnap délután templomtörténeti előadás lesz templomunk harangjairól Bajkó Ferenc tolmácsolásában.

• Szeptember 30. a „Közösségünk élete” témájú a rajzpályázat leadási határideje. Eredményhirdetés október 4-én vasárnap 10 órakor lesz. A fotópályázat leadási határideje 2016. február 1.

• Október 3-án, szombaton lesz a centenáriumi évkönyv hivatalos bemutatója a közösségi háznál.

• Október 10. szombat délután 5-kor lesz templomunk búcsúünnepének ünnepi szentmiséje, amelyet Snell György püspök atya fogja celebrálni. Aznap elmarad az esti 7-es szentmise!