Urunk mennybemenetele

2019. június 2.

• A hét ünnepei: hé.: Lwanga Szt. Károly és társai, vértanúk; sze.: Szt. Bonifác vértanú püspök; csüt.: Szt. Norbert püspök; szo.: Boldog Sándor István vértanú szerzetes; vas.: Pünkösd.
  • Pünkösddel zárul a Húsvéti ünnepkör. Az Egyház parancsa szerint, legalább évente egyszer kell gyónni és a húsvéti időben áldozni. Aki még nem járult szentáldozáshoz, annak most van lehetősége megtenni ezt a kötelességét.
  • 3-án, hétfőn 19.30-tól Tamáskör lesz a közösségi házban.
  • 5-én, szerdán 20.30-tól Felnőtt hittan lesz a plébánia épületében.
  • 6-án, csütörtökön 10.00-tól Bölcsőklub lesz a Katkörben.
  • 8-án, szombaton 9.00-tól 7. alkalommal szervezzük meg a Szent Sebestyén Íjászversenyt, mely a plébániák közötti barátságos megmérettetés. Az elmúlt években Rákosmentén, idén az Újpest-Kertvárosi Szt. István Plébánia kertjében (1046 Bp., Rákóczi tér 4-8.) lesz megrendezve. Két korosztályban (felnőtt és gyermek), valamint két kategóriában (kezdő és haladó) lehet majd a helyszínen indulni. Részletek a plakáton olvashatók!
  • 15-én, szombaton 16.00-tól a Bölcső Klub családjaival közös grillezés lesz a Katkör kertjében. Érdeklődő kisgyermekes családokat várunk szeretettel! Jelentkezést várnak a strommerszonja@gmail.com, vagy 30/847 5192 telefonszámon keresztül!
  • 16-án, vasárnap 9.00-kor tartjuk a tanév végi hálaadást, vagyis Te Deumot.
  • Egyházközségünk gimis közössége, a Szél közi nyitott évvégi lezáró alkalmat szervez 20-án. Az estén Törőcsik Júlia SSS fog előadást tartani a maximalizmus, megfelelési kényszer kezelése témában. Minden érdeklődőt szeretettel várunk 19.00-ra a Közösségi Házba!
  • 24-26 között lesz a bérmálandók számára lelkigyakorlat. Értük is imádkozzunk!
  • Az MKPK által szervezett gyűjtésre (a Srí Lankán elkövetett merényletek kapcsán) még a héten lehet adakozni.
  • Nyári hónapokban (jún-aug) a szokott módon alakul az iroda nyitva tartása: a hétköznapi szentmisékhez kötődően a sekrestyében lesz módunk ügyeket intézni. Felhívjuk a testvérek figyelmét, hogy így bizonyos ügyek intézése lelassulhat!
  • A miserend is a szokott módon változik júniustól: hétköznapokon 7.00-tól lesznek a reggeli szentmisék, valamint a pénteki esti és a vasárnap 11.00 mise elmarad a nyári hónapokban, kivéve az elsőpéntekeket. A pontos leírás a faliújságon olvasható!
  • Közeledik Úrnapja, a szentmise a szokott módon, 10.00-kor kezdődik majd. Erre várjuk az elsőáldozókat, hogy a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladjanak, valamint szirom felajánlásokat is, amelyekkel előtte az utat hintik majd be.
  • Következő szombaton az Ifjú Házasok Csoportjának tagjai takarítják a templomot. Köszönöm a Szél közinek a mostani takarítást!

„…nem emberkéz alkotta szentélybe – amely az igazi szentély előképe – ment be Krisztus, hanem magába a mennybe, hogy most értünk Isten színe elé lépjen.”

(Zsid 9,24)