Elbúcsúztunk József atyától

2016. szeptember 11-én az esti szentmise keretében, illetve az utána következő agapén elbúcsúztunk Tampu-Ababei József atyától, aki 2006-tól tíz éven át volt a rákosligeti katolikus közösség lelkipásztora. A hálaadó szentmisét régi és új plébánosunk együtt mutatták be. A szentmisén énekelt templomunk mindhárom kórusa: a gitáros, az ifjúsági és a felnőtt kórus is. Az oltár körüli szolgálatba pedig kicsik és nagyok, fiatalok és idősebbek egyaránt bekapcsolódtak – összesen közel harmincan ministráltak az ünnepen.

A szentmise végén a közösség ajándékokkal fejezte ki háláját József atya felé. Az alkalomra egy dalt is írt Beke Csilla, gitáros kórusunk vezetője; ennek soraiban az elmúlt tíz év emlékezetes, jellegzetes pillanatai elevenedtek meg. Az ünneplés ezután kötetlenebb formában a közösségi házban folytatódott, ahol József atya átadta Molnár Miklós atyának a rákosligeti plébánia Historia Domusát. Miklós atya pedig egy, a plébánián talált, régi emléklappal búcsúzott, amellyel elődei köszönték meg a plébániai, templomi szolgálatot. Riz Levente, kerületünk polgármestere, a rákosligeti katolikus közösség tagja is köszönetet mondott József atyának. Ezután mindenki személyesen is elbúcsúzhatott volt plébánosunktól.